Изчезнаха ми всички книги

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Емимимими

Изчезнаха ми всички книги

Мнение от Емимимими »

Имах много изтеглени книги от читанката и ги четях и препрочитах без проблеми до онзи ден,свалих няколко нови и не искаше да ги разархивира, даваше ми че файловете имат някаква грешка, колко бях изненадана,като отказа да ми разархивира и по-старите, дето вече ги бях разархивирала и ги имах и в текстов формат, но не бях изтрила архивираните файлове. Още по изненадана бях като спря да ми отваря и тези,които стотици пъти бях отваряла без проблем. Смених антивируса, но не открих нищо,таблета ми си изглежда добре.Не знам какво става,ако можете,помогнете. Благодаря предварително!
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Изчезнаха ми всички книги

Мнение от pechkov »

Емимимими написа:... таблета ми си изглежда добре ...
Директно на таблета ли сваляш и разархивираш?

Ако да, тогава го рестартирай. В случай, че използваш допълнителна SD памет - извади я, и провери през компютъра дали тези файлове се отварят нормално.

Имай предвид, че по-новите версии на Android (не знам какъв таблет и с каква система ползваш) според някакви измислени правила - забраняват записа върху външната SD памет от 3-rd party софтуер, т.е. вградения софтуер за камерата например може да записва снимки върху паметта, но Total Commander не може, и тази памет остава само за четене от допълнителни програми. Спомняш ли си наскоро таблета ти да е инсталирал актуализации? Ако проблема е такъв - вероятно с USB кабел към компютъра ще може да записваш файлове върху тази памет, и после да си отваряш файловете за четене.

ТХТ не е подходящ формат за е-книги. Пробвай да изтеглиш програмата EBookDroid от Google Play, и да отвориш някой EPUB или FB2 файл с нея, ще видиш, че нещата са много по-добре.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Емимимими

Re: Изчезнаха ми всички книги

Мнение от Емимимими »

Само една ми беше в epub,но и тя умря,имах около петдесет,бяха си нормални,преди си ги теглех и разархивирах без проблем. Все пак си мисля,че е вирус,нямам карта памет,но опразних паметта,че така ми е по-бърз и днес изтеглих и разархивирах една от друг сайт,стана.Много странно изглежда,ще пробвам с друг антивирус май.
гост

Re: Изчезнаха ми всички книги

Мнение от гост »

Лоши сектори на паметта ?
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости