Търси се "напреднал" в макросите на OpenOffice...

Един е питал, друг — отговарял…
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Търси се "напреднал" в макросите на OpenOffice...

Мнение от Mandor »

... за изработка на макрос, който маркира съмнителните места в текстов файл. Нахвърлих някаква начална версия, но тя твърде бързо достигна границите на възможностите ми. Предпочитам макросът да не е на JAVA, за да не се налага допълнително инсталиране на двигатели.
Ако има кандидат, нека се свърже с мен за подробности - по mail или лично съобщение.
Гост

Мнение от Гост »

може би трябва да се направи нещо което да не зависи нито от оо, нито от ms office, за да се ползва от всички
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Именно OOo отговаря на изискването "да може да се ползва от всички". Има го и за Windows, и за Linux. Има го и в "портативен" вариант (без инсталация) за Windows - може да работи от преносим диск.
Иначе имам идея за по-мощно "програмче", но ако някога го направя, ще е само за Windows.
Гост

Мнение от Гост »

не може да очакваш някой да си сложи оо, ако вече има или е свикнал с нещо друго, само защото бил намсикъфси
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Mandor написа:Именно OOo отговаря на изискването "да може да се ползва от всички".
Имах голямо желание да го ползвам, но когато открих фрапиращи грешки в речника му се отказах. Поне за мен не става. Справка и картинки в края на тази тема .
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Съгласен съм, но какво общо има речника? Става въпрос за средство, с което да се маркират съмнителни места, така че този, който редактира, да им обърне внимание. Примерни регулярни изрази за търсене съм дал в темата "Съвети за начална редакция след сканиране" (извинявам се, но не ми се търси препратката). Ако някой може да го направи на Word, нямам нищо против, но така се ограничава кръга на потребителите. Изобщо, всеки редактор, който поддържа регулярни изрази и добър макроезик, би свършил работа. AbiWord, например, не става.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост