Грешки при търсене на информация за книга

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
1343alex
Мнения: 3
Регистрация: 11 юни 2013, 15:52

Грешки при търсене на информация за книга

Мнение от 1343alex »

Здравейте,
при мен се случва следното:
При проверка за наличност на определено заглавие в Библиотеката да получавам негативен отговор.Т.е. книгата не е налична.
Започвам работа и след известно време получавам известие от Xesiona или NomaD, че книгата е налична.
Трябва да подчертая, че търся заглавието многократно и по двата начина /по съвет на Xеsiona/.
Огорчен съм от неуместната и обидна реакция на NomaD!
Цитирам-"Човеко! За пореден път вършиш глупости. Тази книга присъства в Читанка още от 2008 г. записът ти е за триене.
_______________________________________________________________________________
Автор на коментара: NomaD
Относно: 2061-Одисея трета (Артър Кларк)
Край на цитата
Аз съм последния, който иска трудът му да отиде напразно и да "върши глупости".
Бих отговорил на NomaD така:- Ако си човек и милееш за Библиотеката- помогни! Но, в твоите уста думата "човеко" звучи обидно.
Не бива с лека ръка да се дават обидни квалификации, на хората, които искат да помагат на Библиотеката и които ти не познаваш.От това никой не печели.
Така ли е NomaD?
Лесно е да си високомерен и нафукан.Лесно е да заплашваш, когато си анонимен.Трудно е да направиш така, че системата за търсене в базата данни на Библиотеката да работи коректно!
Така ли е NomaD?
Отговори си сам!
София, 22.02.2015
1343alex
Александър Стоянов
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Грешки при търсене на информация за книга

Мнение от NomaD »

Няма по-нормално нещо от това да прегледаш какви книги (или произведения) има от дадения автор, към когото си се насочил. В случая - Артър Кларк.
Друг нормален начин за търсене на каквато и да е информация където и да е из интернет е по ключовата дума - а тя е ни повече, ни по-малко "одисея". И ето какво излиза - одисея. Тъй че нито NomaD ти е виновен, нито Читанка ти е крива - грешката е в самия теб. Изостави вазовския патос на "справедливия си гняв" и коригирай коректността на дейността си.
Това е!
NomaD
Изображение
beertobeer
Мнения: 38
Регистрация: 26 декември 2008, 19:07

Re: Грешки при търсене на информация за книга

Мнение от beertobeer »

Не зная дали тази тема е най-правилното място, но все пак става въпрос за търсене в Читанката. Напишете в полето за търсене "кибер пънк" и ще видите, че смятаният за основоположник на жанра Уйлям Гибсън липсва в изведените заглавия/автори. А в действителност трилогията му "Невромантик" е налична отдавна. Отделно стои фактът, че резултатът от това търсене ще ви даде неща които нямат нищо общо с "кибер пънк". Дали това са грешни етикети или причината е друга - не знам. Факт е обаче получаване на непълни, неверни и т.н. резултати, което означава сериозна корекция на системата за търсене, или етикети, или каквото там е необходимо.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости