Проблем с OPDS линка.

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
p3run

Проблем с OPDS линка.

Мнение от p3run »

Добър ден.

Имам качено приложението за Windows 8.1 на компютъра, а на скоро си взех телефон с Windows Phone 8.1. Бих искал да попитам дали сте запланували да пуснете приложение за WP 8.1 или ще чакате да пуснат общия windows 10, за да може приложението ви да работи на всички устройства с W10? Също така бих искал да попитам дали може да ми кажете някакъв линк от където мога да си избирам книги от библиотеката ви? Аз имам един линк http://chitanka.info/catalog.opds, който ми дава грешката на снимкит. Същото се получава и на другите линкове - /books.opds , texts.opds , /series.opds и други. Интересното, е че ми дава тази грешка винаги когато избирам самите книги. Използвам едно руско приложение FBReader. Благодаря за отделеното време.

Изображение

Изображение
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Проблем с OPDS линка.

Мнение от Mandor »

Здравей!

При такъв добре оформен въпрос просто е грехота да не отговори човек, макар че (почти) няма с какво да ти се помогне (извинявам се за фамилиарността, но минавам директно на „ти“).
Най-важното, което трябва да разбереш е, че сайтът не предлага приложения, а само ресурс – текстове и метаданни (информация за книгите и авторите). Този ресурс може да бъде достъпван по няколко начина, както му по-удобно на потребителя – чрез браузер, чрез OPDS-четец, чрез RSS-четец, чрез програми на други производители, та дори и през специализираното API. Така че на първия ти въпрос – не предоставяме приложения и затова не знам за кое приложение говориш. Както сам посочи, FBReader е руска програма; доста добър избор, между другото, въпреки че лично аз предпочитам CoolReader.
Относно втория ти въпрос – нямам представа; току-що проверих с телефона си OPDS-каталога – работи си отлично, разлистих няколко от посочените страници и изтеглих една книга за проба без никакви проблеми. Според мен е грешката възниква от прекъсване на връзката по време на зареждане на дълъг списък с книги или на самата книга, т.е. най-вероятно проблемът е във връзката, но това е само мое предположение. Оттук нататък можеш да експериментираш – например да пробваш друга програма за четене, друга интернет-връзка (кабел, друга WiFi-точка за достъп и т.н.). И да потърсиш в Интернет за докладвани подобни проблеми.
Успех!
Гост

Re: Проблем с OPDS линка.

Мнение от Гост »

Пробвай да добавип OPDS-а по категория.
Примерно:

http://chitanka.info/books/category/fantasy.opds

... и може и да тръгнат нещата :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости