Искам да напиша книга

Един е питал, друг — отговарял…
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
маги44
Мнения: 2
Регистрация: 26 февруари 2014, 15:45

Искам да напиша книга

Мнение от маги44 »

Здравейте, проблема е, съм само на 11 години, но много искам да напиша книга някой знае ли как а го направя?
;
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: Искам да напиша книга

Мнение от Кал »

Маги, ако не те смущава да почнеш с нещо по-малко ;), през февруари ще обявим следващия си Копнеж за растящо творчество. Участвай! Една от наградите ни е писателска работилница, където не толкова работим :D , ами си говорим за писане. И често споменаваме и твоя въпрос.

Говорим си за писане и в този форум тук. Дано не ти доскучае. ;)

П.П. А тази тема може би трябва да се премести в друг форум? Съжаляваме, модератори. :oops:
назгул
Мнения: 15
Регистрация: 10 ноември 2010, 17:18

Re: Искам да напиша книга

Мнение от назгул »

Здравей, Маги, обикновено се започва от нещо по-кратко - например напиши разказ, есе или стихотворение.

Много помага и четенето на книги - усвоява се правопис, нови думи, представа за структура на текста и т.н.
AsenPetrovv60
Мнения: 2
Регистрация: 29 юли 2014, 02:07
Връзка:

Re: Искам да напиша книга

Мнение от AsenPetrovv60 »

Можеш да направиш електронна книга, от която съответно да печелиш пари, но ако е на български език, шансът да изкараш пари от това е минимален :D
lo_nik
Мнения: 5
Регистрация: 06 март 2015, 12:38

Re: Искам да напиша книга

Мнение от lo_nik »

Създай проект и до качи в платформата Krile.bg. Това е сайт за групово финансиране.
Всеки може да ти помогне за осъществиш мечтата си.
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: Искам да напиша книга

Мнение от Кал »

Друг сайт за групово финансиране – който съществува отпреди krile.bg ;) – e http://zabulgaria.org/

Проблемът засега е, че още не сме развили добре културата на дарителство. Но работим по въпроса. ;)

П.П. И сме тотално вън от въпроса на Маги в момента.
Аватар
desiilieva
Мнения: 28
Регистрация: 19 август 2015, 17:50
Местонахождение: Sofia

Re: Искам да напиша книга

Мнение от desiilieva »

Колко пари г/д ще ми излезе да издам книга, някой знае ли?
идиот

Re: Искам да напиша книга

Мнение от идиот »

Парите са средство - в изкуството за тях не се говори (освен ако не са засегнати в произведението). МУхахаха. Мнение на художник, как да го кажа - творя защото това ме изпълва и изгражда, не защото ми е скучно. Ако беше за запълване на време, за търсене на слава - парите са там. Извадка от биографията на един любимец: Докато пише книгата, в продължение на 18 месеца, той продава колата си, взима храна на кредит, залага имущество и пуши по 6 кутии цигари на ден. Неуморният му труд се увенчава с огромен успех, книгата е приета с голям ентусиазъм и хвалебствия от критиката и преведена на чужди езици. След успеха, вече финансово осигурен, той заминава със семейството си отново за Европа и се установява в Барселона, Испания, където прекарва 7 години.
kysmet4e
Мнения: 3
Регистрация: 12 юли 2016, 23:37
Връзка:

Re: Искам да напиша книга

Мнение от kysmet4e »

Аз бих посъветвал да започнеш с кратки стихчета, книга не се пише толкова лесно, колкото си мислиш, особено ако говориш за роман ;)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости