"Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Заключена
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

"Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Hityr5yr »

Здравейте,

Чета "Господари и господарки" и тихичко попържам този, който я е сканирал и след това качил в библиотеката. Направо се е подиграл и с книгата и с автора и с тези, които ще я четат. Вероятно изобщо не е правена корекция на грешки. На места читателят не може да се ориентира какво става, поради отсъствието на цели думи и фрази. Досега не съм качвал книги в Читанка и не съм запознат с процеса. Може би има една активна група, която върши основната работа по поддържането. Преполагам, че има заклети фенове на Пратчет наоколо. Ако е така нека обърнат внимание на конкретния случай или поне да бъде помолен този, който не си е свършил работата да я оправи.

Петър
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Бам Бам »

Ако не ти харесва качеството на дадена книга направи корекция на грешките и качи новата версия в Ателието.
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Hityr5yr »

Не е въпрос на нехаресване, а на изопачаване на съдържането. Бих направил корекцията без да вдигам шум, ако имах възможност. Написаното по-горе е просто подсказка към тези, които могат и ги интересува. И намек към всички, които се наемат да вършат тази работа, да я вършат като хората.

Петър
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Бам Бам »

Тук всичко се върши на доброволни начала и на никой не му е работа да извършва корекция на книгите. Прави се по желание. След като те мързи да се включиш в подобряването на качеството поне опитай да не мрънкаш. Готованци има в изобилие, доброволците обаче не достигат.
Последната и единствена промяна е направена от Бам Бам на 17 декември 2014, 15:00.
Сър Вайвър

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Сър Вайвър »

Бам Бам написа:Прави се по-желание.
А най-желание как се прави? :lol:
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Hityr5yr »

Бам Бам написа:След като те мързи да се включиш в подобряването на качеството поне опитай да не мрънкаш.
Може ли малко по-възпитано?

Нямам друга възможност за включване в подобряването освен с посочване на мърлящините. Впрочем, оставам с впечатлението, че вие сте сканирали въпросната книга.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Бам Бам »

Ти ли ще ми говориш за възпитание, който започна темата с това, че си попържал човека, който е отделил от свободното си време за обработка на книгата, за да има какво да четат такива като теб?
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Hityr5yr »

Бам Бам написа:Ти ли ще ми говориш за възпитание, който започна темата с това, че си попържал човека, който е отделил от свободното си време за обработка на книгата, за да има какво да четат такива като теб?
Да, аз ще ви говоря. И ще продължавам да попържам всеки мърляч, независимо дали го прави по задължение или доброволно.

Но я вместо да си губите времето с мен, я оправете и ще са ви благодарни всички, които я четат. В това число и аз.

Благодаря.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Бам Бам »

Наясно ли си със значението на думите готованко и нехранимайко?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от NomaD »

Hityr5yrq

От името на екипа на Читанка благодаря за сигнала относно лошото качество на текста на посочената от вас книга. Ще приложа към текста етикет "За корекция" с надеждата, че ще се отзове мотивиран доброволец да се заеме с тази задача.
И не обръщай внимание на жълти тролски номера - те в никакъв не изразяват позицията на нашия екип.

В по-късен етап ще очистя темата от излишното. Засега само я заключвам.
Изображение
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от Mandor »

Извинявам се за намесата, но ми е любопитно — каква всъщност е „позицията на екипа“?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: "Господари и господарки" на Тери Пратчет е в отвратителен вид

Мнение от NomaD »

Каква е позицията - това е въпрос за отделна дискусия. В случая се изказах по въпроса каква не е (или поне "не бива да е") - а именно да реагираме като ощипани госпожици, когато някой ни посочи с рязък тон текст с калпава обработка.
Няма да приключа обаче с реторически въпрос.
Изображение
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости