И на тях ли посегнахте?!

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Заключена
Хикс

И на тях ли посегнахте?!

Мнение от Хикс »

Шокиран съм!!!
Току що видях, че в библиотеката сте качили "Лъвовете на Ал-Расан"!! Срам нямате ли?? И на тях ли посегнахте!!! Крадци!!!!!
Бесен съм.
На Марсел Пруст, видиш ли, никой не се сеща нищо да качи, а пък "Лъвовете на Ал-Расан" пресни-пресни ги откраднахте!
Защо?!!!
Питам и не чакам отговор - ако някой се интересува, това беше риторичен въпрос. Понеже знам, че сред вас има хора не толкова образовани поради ред причини, на които кражбата им е кажи-речи втора природа, пускам линк към дефиницията на риторичен въпрос:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%BE%D1%81

България е дала толкова на света, имаме критици и литератори като Ангел Игов, например, а шайка като вашата громи имиджа на изстрадалата ни родна интелигениция и затвърждава някои стереотипи така разпространени всред хората, които мислят чрез стереотипи.
Кръвопийци живеещи на гърба, в случая на "Лъвовете на Ал-Прасан", сте, маймунке мръсна.
Аватар
Bradata
Мнения: 5
Регистрация: 27 август 2010, 14:21

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от Bradata »

Господин ХИКС,

Ако скрит тук зад Вашия псевдоним, се наричате, всъщност, Гай Гавриел Кай, то бих донякъде разбрал Вашето възмущение.
Ако не, то тогава бихте ли (не риторично) да ни поясните, с какво "Читанката" е предизвикала справедливия Ви гняв?
Понеже правите паралел между КАЧВАНИЯ на Пруст и цитираното произведение на Кай, бих предположил, че явно не става въпрос за интелектуална собственост...
Ако е заради съдържанието ... то тогава би трябвало да насочите стрелите си към автора. Преводачите и издателите са вестоносците, които не бива да се убиват.
Ако сте представител на издателя "БАРД", то аз като негов потребител от раждането му, мога да Ви уверя, че за 12 години от издаването на книгата, самите вие сте я забравили вече. Тиражите от 10-ина години са такива, че книги с 3-4 годишна давност вече трудно се откриват и на борсата.
И накрая, предвид намека в предоставения ни линк, в което се усеща неприкритата Ви претенция за образованост, объръщам внимание на изключително "интелектуалното" и твърде "образовано" изложение на мисълта Ви в последното си изречение!
....................
Дано някой друг схване от какво точно се възмущавате! :?:
gzagorov
Мнения: 17
Регистрация: 23 август 2013, 10:34

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от gzagorov »

Господин Хиск,
ако оставим настрана факта, че лично аз, както вероятно и прилична бройка от гражданите на тази държава, досега не бях чувал за това гениално произведение на фантазията (тук е редно да Ви благодаря за него, че ми отворихте очите, бил съм сляп), и ако си представим че някой ден изпитам непреодолимото желание да си закупя въпросното произведение, ще ми обясните ли как точно може да стане това (не е риторичен въпрос)? Повечето места, където проверявам, "заявяват" недвусмислено, че "Продуктът е спрян от продажба и не се очакват нови наличности в близко бъдеще." Това важи и за официалния сайт на издателя.
Бих искал да попитам и друго: Как така "Лъвовете на Ал-Расан" са определени като "пресни-пресни", при положение, че книгата е издадена в България преди 12 години?
Но да се върнем на риториката. За зададените от Вас въпроси "И на тях ли посегнахте?" и "Срам нямате ли?" съм съгласен, че важи статията от Уикипедия, към която така щедро предоставихте връзка. Обаче с риск да бъда окачествен като "не толкова образован поради ред причини, на който кражбата му е кажи-речи втора природа", бих искал да попитам вашият въпрос "Защо?!!!", към който всъщност прикачихте "уикипедичното" разяснение, зададен по този начин и само с една-единствена въпросителна думичка, риторичен въпрос ли е?
Моля, успокойте се, помислете малко, и тогава давайте качествени определения за личности, които не познавате!
Бате Тачи

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от Бате Тачи »

Абе хора, вие трол не сте ли виждали. Не му даваш да яде и умира от глад. :)
Бате Тачи

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от Бате Тачи »

Или за по-старото поколение: убий глупака с мълчание. :D
Хикс

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от Хикс »

Доволен съм от начина, по който ми отговорихте, особенно от това, че усещате превъзходството ми и се адресирате към мен с титлата "господин". Разбира се, извън простият факт, че усещате превъзходството ми, не очаквам да разберете мотивите, както един кокосов орех няма понятие за съществуването на гравитационната константа, но въпреки това винаги пада надолу...

Разбирам и усилията, които сте положили, за да се представите на ниво пред мен, мисля, че като се има предвид цялостното ви ниво са похвални. Тук няма да напомням думите на "Отговарящ 2", който свидетелства, че никога не е чувал за въпросното литературно произведение, но винаги когато проверявал за него, то било с изчерпана наличност... Пълен шаш!! Не съм сигурен, дали усещате логическия парадокс, най-вероятно не, затова ви давам нещо за домашно (само за полиглоти): https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BA%D0%B5

"Отговарящ 3" доколкото разбирам още не може да се изразява, както преждеотговорилите и едва-едва е скалъпил две изречения, които поради неизвестна за читателят причина, е трябвало да поства два пъти... Мисля, че първият ми пост визира на доста места, индивидите, на които той е представител, затова за момента го съветвам да продължава със стратегията си, която апропо намирам за правилна - нека се въздържа от коментари и да чете линковете, които пускам, така след известно време би могъл да започне и да пише.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от pechkov »

Хикс написа:Доволен съм от начина, по който ми отговорихте...
Отговорите са базирани на стила на началния постинг по темата.

Ако имате някакви претенции относно цитираното произведение - то моля, обосновете се, като се придържате към терминологията на действащото в момента законодателство на Република България.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
гост

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от гост »

Ей, то това фентъзи било бе, мерси, ще го погледна :)
gzagorov
Мнения: 17
Регистрация: 23 август 2013, 10:34

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от gzagorov »

До Хикс (надявам се по този начин вече не изразявам подчинение):
Ако все още не Ви е било обяснено, обръщението "господин" е употребено в знак на уважение (в този случай незаслужено) и възпитание, а не заради някакво усещане на мнимо превъзходство. Всъщност, всеки средно-интелигентен читател на този форум може да прецени кой кого превъзхожда, що се отнася до езикова култура. За съжаление, не мисля че Вие сте сред първите в редицата. В този смисъл би било добре да поясните в какво точно ни превъзхождате.
Всъщност Вие сте прав, обръщението "господин" е неправилно, тъй като е възможно да сте още госпожица или госпожа. Ако е такъв случаят, изказвам своето извинение за допуснатата от моя страна грешка, както и моето съжаление заради самата възможност да съществува такъв тип характер сред нежния пол.
Мисля, че в предишното си обръщение към Вас зададох няколко въпроса, на които не беше отговорено. Очевидно е, че бързате да преминете в следващия клас, преминавайки директно към логиката, но аз все още не съм наясно дали разбирате наистина цялостно още първата тематика, която така любезно ни поднесохте - риторичните въпроси.
Но, оставяйки и тях настрана, бих ви препоръчал да си припомните и глаголните времена в българския език. Ще направя предположението, че аз съм споменатият от Вас "Отговарящ 2". В такъв случай (редно е да уточня) никога не съм твърдял, че съм "проверявал" за "въпросното литературно произведение", написах, че проверявам. Проверявам е форма в 1 л. ед. ч. сегашно време. Оттам нататък руската версия на Уикипедия можете да си я запазите за себе си. Като си спомним за риторичните въпроси, е ясно, че и българската такава не Ви помага.
Що се отнася до "Отговарящ 3" a.k.a. Бате Тачи, напълно съм съгласен с мнението му. И понеже смятам, че мълчанието в тази тема рано или късно ще стане неизбежно, реших че е редно да напиша няколко реда, преди да ми доскучее.
Приятна вечер на всички!
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: И на тях ли посегнахте?!

Мнение от NomaD »

Съдейки по впечатляющата лингвистична компетенция, проявена в без съмнение спонтанната дискурсивна практика на господина Хикс (визирам двата му постинга), консервирам наченатата от него тема, визуализирайки речевите му злоупотреби в червена колоремика - като негативен пример, който успешно ще послужи в поддържането на образоваността на призованите от Хикса форумци на Читанка. Най-паче ще си припомнят емблематични грешни употреби на двойното 'н'.

Заключ! :lol:
Изображение
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости