Вход

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
sonita_bonita
Мнения: 3
Регистрация: 07 юни 2012, 10:35

Вход

Мнение от sonita_bonita »

Имам питане: Защо след като съм влязла в системата с потребителско име и парола, се налага да ги пиша още няколко пъти , докато отбележа прочетеното :( :( Какво не правя както трябва :oops: ?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Вход

Мнение от petrovich »

Нека първо да започнем с няколко въпроса.
1. След като въведеш потребителско име и парола успешно ли се вписваш с тях или ти излиза грешка, че не са валидни?
2. Маркираш ли отметката „Запомняне за един месец“ преди натискането на бутона „Вход“?
3. Ако приемем, че успешно си се вписала, то какво ти се показва когато идеш на произведение, което искаш да отбележиш като прочетено?
4. Пробвала ли си да изчистиш кеша на твоя браузър за текущата проблемна страница (имам предвид произведението, което искаш да отбележиш като прочетено)?
sonita_bonita
Мнения: 3
Регистрация: 07 юни 2012, 10:35

Re: Вход

Мнение от sonita_bonita »

Относно въпроси 1 и 2 - да, там всичко е наред , но когато искам да отбележа прочетено произведение, излиза че не съм се регистрирала и пак се връщам на точка 1.Проблемът се появи след промяната в дизайна на страницата. Не е болка за умиране, просто е досадно.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Вход

Мнение от petrovich »

Добре, сега остава да разберем каква операционна система използваш, както какъв е браузърът (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Googl Chrome, Opera или др.), който използваш и евентуално негова версия.
Друго, което можем да пробваме преди да изчистиш целия кеш на браузъра е да идеш на проблемната страница (след като си се вписала) и да изпълниш клавишната комбинация CTRL+F5. Така ще се изчисти кеша за страницата, която си заредила в момента на изпълнението на командата.
Освен това ще се радвам да ми отговориш на третия въпрос от предишния ми коментар. Когато нерегистриран потребител се опита да отбележи дадено произведение като прочетено се появява грешка „Неприятна изненада от тип 401“. При теб какво излиза? Ако имаш възможност ще е добре да приложиш екранна снимка.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости