Kindle HDX

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Il Capitano
Мнения: 1
Регистрация: 26 януари 2014, 12:30

Kindle HDX

Мнение от Il Capitano »

Имам няколко въпроса, като първо искам да кажа че главно ще го ползвам за мултимедия/той си е по-скоро мултимедиен таблет/, но и ще чета на него от време на време.
1. Ако си изтегля някоя програма от типа на Cool Reader, FBreader и т.н., ще мога да чета в каквито си искам формати нали?
2. Имам познат в UK, та затова мисля да го поръчам от amazon.com и след това да бъде доставен в UK и тоя познат да ми го донесе. В такъв случай как стоят нещата с митниците и т.н.?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Kindle HDX

Мнение от petrovich »

1. Ще можеш да четеш във форматите, които поддържат програмите, за които говориш.
Имай предвид, че това не е четец с електронно мастило, така че очите ще се натоварват повече, отколкото на четец с електронно мастило.
2. В случай, че си решил познат да ти го носи - няма да имаш никакви транспортни разходи (обикновено доставките от amazon.co.uk до адрес във Великобритания са безплатни (зависи и от цената на продукта)). Мита не се дължат за страни в Европейския съюз. Би имало мито, ако си взимаш нещо напр. от Америка (amazon.com). Затова ако разликата в цената не е голяма (между amazon.com и amazon.co.uk), ти препоръчвам да поръчаш от amazon.co.uk. Провери как стоят нещата и в amazon.de.
Иначе най-вероятно твоят познат ще трябва да плати мито, ако си поръчаш нещо от американски сайт. Трябва да се поинтересуваш.
По принцип има вариант доставката да ти я извърши фирма като Гъбко. По 2,20 лв. на килограм без допълнителни такси (за Великобритания). По 4 лв. на килограм (за Германия). Разгледай и реши как ще е най-добре за теб.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости