Търся една книга

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
kiara04
Мнения: 2
Регистрация: 03 юли 2013, 13:13

Търся една книга

Мнение от kiara04 »

Помня, че преди 2 години четох стар български роман за един професор които иска да се пенсионира но вместо това го пращат в Букурещ. За гид му се пада жена която говори развален български. Другото което помня беше, че разхождайки се попада на едно ресторантче там обядва, понапива се и си тръгва. Но като цяло беше описано как се забавлява с тази жена - до някакво езеро после на вечеря... Помня твърде малко от самата история защото ми се наложи да изчета около 25 романа по това време :oops: :D Но ще се радвам ако някои ми помогне с намирането на точно този :roll: :P
chuncho
Мнения: 6
Регистрация: 20 февруари 2013, 17:52

Re: Търся една книга

Мнение от chuncho »

Не знам, напомня ми на Нощем с белите коне на Павел Вежинов (Никола Делчев Гугов), но там професорът (а може би академик) Урумов отива не в Букурещ, а в Будапеща. Има за гид една унгарка, в която се влюбва (обаче това не е центъра на книгата).
kiara04
Мнения: 2
Регистрация: 03 юли 2013, 13:13

Re: Търся една книга

Мнение от kiara04 »

Мисля, че позна.. Уж я прелистих преди няколко дни и все си мислех, че не е тя ама ... Да половината неща съм ги сгрешила при описанието но :D Благодаря за мнението! :)
chuncho
Мнения: 6
Регистрация: 20 февруари 2013, 17:52

Re: Търся една книга

Мнение от chuncho »

Приятно четене. Този роман не е лош, макар че може да се причисли към т.нар. "социалистически реализъм". :)
iva_nm
Мнения: 3
Регистрация: 07 февруари 2013, 15:07

Re: Търся една книга

Мнение от iva_nm »

Привет,търся един роман,който прочетох доста отдавна.Двамата са влюбени,но майката на героя не е съгласна,въпреки това те се женят тайно,след свадбата катастрофират.В болницата майката на героя му казва,че любимата му е загинала,а тя нее.След това отива при героинята,която е обезобразена, и казва същото на нея(той е загинал),предлага и пари за пластична операция,тя приема.След години случайно се срещат,но той не я познава,разпознава нейна картина(момиче на дърво)закачена в офиса на лекаря,който и прави пластичната опреация.На корицата имаше червенокоса жена,та ако някой се сеща как се казва романа много ще съм благодарна :D
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост