Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
един читател

Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от един читател »

Въпросът е в заглавието на темата. Отварям ето този линк: Произведения - Списание „Наука и техника“

виждам всички разкази, макар и на страници, но нямам възможност да ги сваля като цял архив, само един по един. Има ли начин да бъдат изтеглени наведнъж във FB2 или TXT формат? Благодаря предварително за помощта.
Последната и единствена промяна е направена от dts.dreamer на 17 октомври 2020, 20:04.
Причина: форматиране на линк с цел по-добра четимост
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от Mandor »

Не, за съжаление няма възможност за сваляне на всички произведения с даден етикет.
Освен това тези разкази са в процес на допълване; до момента сме обработили по-малко от половината.
един читател

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от един читател »

Благодаря за бързия отговор :)
А предвиждате ли добавяне на такава функция за в бъдеще? Или да си свалям разказите един по един?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от Mandor »

Много се съмнявам да се появи подобна функция в близко бъдеще. Най-много да се появи възможност за директно сваляне от списъците на произведенията с даден етикет.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от notman »

един читател написа:Въпросът е в заглавието на темата. Отварям ето този линк: Произведения - Списание „Наука и техника“

виждам всички разкази, макар и на страници, но нямам възможност да ги сваля като цял архив, само един по един. Има ли начин да бъдат изтеглени наведнъж във FB2 или TXT формат? Благодаря предварително за помощта.
Под списъка на разказите виждам „Сваляне на всички:“, като можеш да избереш в какъв формат да ги свалиш. По този начин мисля, че няма да е разказ по разказ, а страница по страница.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от Mandor »

notman написа:Под списъка на разказите виждам „Сваляне на всички:“, като можеш да избереш в какъв формат да ги свалиш. По този начин мисля, че няма да е разказ по разказ, а страница по страница.
Да, notman, но това беше добавено два часа след като изпратих горното си съобщение. :D
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от notman »

Mandor написа:Да, notman, но това беше добавено два часа след като изпратих горното си съобщение. :D
Е, браво! И на питащия, и на вас! :)
един читател

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от един читател »

Благодаря много! Определено ми улеснихте живота :) Все още пазя на горния рафт в библиотеката си един дебел куп от последните 2-3 страници на всички броеве на списание "Наука и техника", за което бях абониран преди 30 години... Но друго си е да може човек да ги чете на телефона си по всяко време и навсякъде...
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от Mandor »

един читател написа:Все още пазя на горния рафт в библиотеката си един дебел куп от последните 2-3 страници на всички броеве на списание "Наука и техника", за което бях абониран преди 30 години...
Ъ-ъ… а може ли да ги заема за известно време?
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: Как се свалят разказите от сп. Наука и техника

Мнение от ckitnik »

Изсипаха ми два сака с „Наука и техника за младежта“, към 40 броя. Има ли някъде списък с обработени? Само разказите ли се вадят? Малко указания какво да ги правя ще ми дойдат добре.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости