Какво да четем, докато чакаме "Ветровете на зимата" ("Песен за огън и лед") от Джордж Р.Р. Мартин?

За всичко фантастично в литературата

Re: Какво да четем, докато чакаме "Ветровете на зимата" ("Песен за огън и лед") от Джордж Р.Р. Мартин?

Мнениеот i_m_i » 15 септември 2017, 10:18

Нека похваля "Хрониките на гробарите" на Алън Камбъл. Засега са две книги от поредицата. Напомня ми на Сандерсън, заради оригиналния, прецизно изграден свят, има и паралели със сталкерите на Стругацки и с бинджезъритките от Дюн.
Светът е потънал в "саламура" - отровна за хората течност, която ги превръща в нещо като зомбита, бродещи по дъното на моретата. Има мистериозна цивилизация със странни артефакти, има mistress in distress с необикновена дарба, има и неочаквани обрати.
Двете книги ги има на български, например във флибустата ;)
i_m_i

Местонахождение: Троян

Re: Какво да четем, докато чакаме "Ветровете на зимата" ("Песен за огън и лед") от Джордж Р.Р. Мартин?

Мнениеот summer-knight » 15 септември 2017, 20:58

Сезонът на бурите го изчетох кажи-речи на един дъх, но останах леко разочарован. Книгата има към 4 по-важни сюжетни нишки, които по-скоро приличат на отделни разкази, събрани малко насила в едно. Прилича малко на ноар детективски роман, където всичко започва с кражба и разни герои опитват да изнудят и оплетат вещера в интригите си. Мислех, че кражбата на мечовете му ще обедини заговорите и сюжетите и всичко ще се окаже свързано накрая, но не стана така. Вместо голяма конспирация накрая претупаха нещата и завърши антиклимактично. Даже ми е трудно да посоча главния злодей в книгата. Не ми омръзва да чета как Гералт тръшка разни хулигани и след тях разни хубавици, но новата книга не дава интересни нови герои, нито пък интересна информация за старите такива. 7/10
П.С. Чак сега разбрах, че кончето му се казва roach, което се оказа вид шаранеста риба. На български е Плотка, което предполагам е полската дума за тази риба, а винаги съм се чудел.
Аватар
summer-knight

Мнениеот Devoted of Slaanesh » 17 септември 2017, 01:36

За съжаление новия вещер е средна работа...
Devoted of Slaanesh

Мнениеот beertobeer » 17 септември 2017, 18:43

i_m_i, след като препоръчваш Хрониките на гробарите и твърдиш, че ги има на български във флибуста, дай един линк. Аз не успях да ги намеря там.
beertobeer

Мнениеот summer-knight » 17 септември 2017, 22:25

http://www.rulit.me/series/hronikite-na ... 12258.html

Намерих тука първата част. Прехвърлих няколко страници, но не ме грабна.
Аватар
summer-knight

Мнениеот i_m_i » 17 септември 2017, 23:40

Ето ги и двете книги: http://flibusta.is/sequence/41131
Може би почва малко тегаво, но коя епична сага не почва така? :) Във всеки случай мен ме грабна още от началото. Изтеглих си и другата му серия.
i_m_i

Местонахождение: Троян

Мнениеот mehurar » 19 септември 2017, 19:56

Абе нещо и аз не можах да ги намеря във флибуста.... :(...Нещо не можах да разбера как да ги сваля...:(
mehurar

Мнениеот Ив-Ан Драг » 20 септември 2017, 00:01

mehurar написа:Абе нещо и аз не можах да ги намеря във флибуста.... :(...Нещо не можах да разбера как да ги сваля...:(

Има ги и двете в RuLit http://www.rulit.me/author/kempbell-alan
Ив-Ан Драг

Мнениеот felipe » 24 септември 2017, 09:51

На мен пък новия вещер много ми харесва,типичен Сапковски,талантлив е този човек,браво.
felipe

Предишна

Обратно към Научна фантастика, фентъзи, ужаси

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение