Какво да четем, докато чакаме "Ветровете на зимата" ("Песен за огън и лед") от Джордж Р.Р. Мартин?

За всичко фантастично в литературата

Re: Какво да четем, докато чакаме "Ветровете на зимата" ("Песен за огън и лед") от Джордж Р.Р. Мартин?

Мнениеот i_m_i » 15 септември 2017, 10:18

Нека похваля "Хрониките на гробарите" на Алън Камбъл. Засега са две книги от поредицата. Напомня ми на Сандерсън, заради оригиналния, прецизно изграден свят, има и паралели със сталкерите на Стругацки и с бинджезъритките от Дюн.
Светът е потънал в "саламура" - отровна за хората течност, която ги превръща в нещо като зомбита, бродещи по дъното на моретата. Има мистериозна цивилизация със странни артефакти, има mistress in distress с необикновена дарба, има и неочаквани обрати.
Двете книги ги има на български, например във флибустата ;)
i_m_i

Местонахождение: Троян

Re: Какво да четем, докато чакаме "Ветровете на зимата" ("Песен за огън и лед") от Джордж Р.Р. Мартин?

Мнениеот summer-knight » 15 септември 2017, 20:58

Сезонът на бурите го изчетох кажи-речи на един дъх, но останах леко разочарован. Книгата има към 4 по-важни сюжетни нишки, които по-скоро приличат на отделни разкази, събрани малко насила в едно. Прилича малко на ноар детективски роман, където всичко започва с кражба и разни герои опитват да изнудят и оплетат вещера в интригите си. Мислех, че кражбата на мечовете му ще обедини заговорите и сюжетите и всичко ще се окаже свързано накрая, но не стана така. Вместо голяма конспирация накрая претупаха нещата и завърши антиклимактично. Даже ми е трудно да посоча главния злодей в книгата. Не ми омръзва да чета как Гералт тръшка разни хулигани и след тях разни хубавици, но новата книга не дава интересни нови герои, нито пък интересна информация за старите такива. 7/10
П.С. Чак сега разбрах, че кончето му се казва roach, което се оказа вид шаранеста риба. На български е Плотка, което предполагам е полската дума за тази риба, а винаги съм се чудел.
Аватар
summer-knight

Мнениеот Devoted of Slaanesh » 17 септември 2017, 01:36

За съжаление новия вещер е средна работа...
Devoted of Slaanesh

Мнениеот beertobeer » 17 септември 2017, 18:43

i_m_i, след като препоръчваш Хрониките на гробарите и твърдиш, че ги има на български във флибуста, дай един линк. Аз не успях да ги намеря там.
beertobeer

Мнениеот summer-knight » 17 септември 2017, 22:25

http://www.rulit.me/series/hronikite-na ... 12258.html

Намерих тука първата част. Прехвърлих няколко страници, но не ме грабна.
Аватар
summer-knight

Мнениеот i_m_i » 17 септември 2017, 23:40

Ето ги и двете книги: http://flibusta.is/sequence/41131
Може би почва малко тегаво, но коя епична сага не почва така? :) Във всеки случай мен ме грабна още от началото. Изтеглих си и другата му серия.
i_m_i

Местонахождение: Троян

Мнениеот mehurar » 19 септември 2017, 19:56

Абе нещо и аз не можах да ги намеря във флибуста.... :(...Нещо не можах да разбера как да ги сваля...:(
mehurar

Мнениеот Ив-Ан Драг » 20 септември 2017, 00:01

mehurar написа:Абе нещо и аз не можах да ги намеря във флибуста.... :(...Нещо не можах да разбера как да ги сваля...:(

Има ги и двете в RuLit http://www.rulit.me/author/kempbell-alan
Ив-Ан Драг

Мнениеот felipe » 24 септември 2017, 09:51

На мен пък новия вещер много ми харесва,типичен Сапковски,талантлив е този човек,браво.
felipe

Мнениеот Гост » 31 октомври 2017, 13:18

summer-knight написа:П.С. Чак сега разбрах, че кончето му се казва roach, което се оказа вид шаранеста риба. На български е Плотка, което предполагам е полската дума за тази риба, а винаги съм се чудел.

Не съм влизал отдавна...Платика е рибата, на български платика от семейство Шаранови.
Гост

Мнениеот Защо така » 09 ноември 2017, 11:35

Тези дни довършвам руският Хари Потър (Закари Никерс) и ми се чет нещо не чак като за 13-14 годишни а поне за 18-20 годишни. :D
И се чудя какво да започна.

Някой да е зачитал Червената кралица на Марк Лорънс?
Тръните беше добра поредица, макар че финала беше изстикан през пръсти малко. За което и самият автор писа накрая някакво тъпо обяснение, че не искал да превръща поредицата в печатница за пари, а да си остане една добра история.

Замислям се, да дам ли втори шанс на Пътя на кралете на Сандърсън. Спрях да я чета, защото в продължение на много страници, просто нищо не се случваше. Мисля, че ми се нарежда в топ 3 на най-разтеглените книги, които съм чел.
Защо така

Мнениеот summer-knight » 09 ноември 2017, 20:11

Червената Кралица е в същия свят като Тръните, даже го има Йорг по едно време. За мен и двете поредици са ужасно слаби и клиширани и ги изоставих на половината от първата книга, но щом си харесал едната, почвай другата.
Не ми е приятно, че го казвам (защото Сандерсън е готин), ама Пътят на кралете и на мен ми се стори пълна боза.
А впрочем чел ли си сборникът с разкази на Абъркромби "Внезапни завършеци"? Или трите книжки за Полу-краля?
Или Героите умират на Стовър? Джентълмените на Скот Линч или джедайте-мислители-каратисти на Скот Бакър? Новичкият Вещер може също да ти хареса или пък Н. Джемисин? Черният отряд?
Аватар
summer-knight

Мнениеот Защо така » 12 ноември 2017, 09:19

За Йорг ми харесаха само първите две книги. Третата беше слаба - през повечето време читателя се разхожда из сънищата на Йорг, а финалната битка хич не беше толкова епична, колкото се очакваше.
На Абъркромби съм му малко сърдит, защото трите допълнителни книги пък света на Първият закон ме разочароваха. Разказите, не ме влекат а Полу-краля до колкото съм чел мнения била малко детска.
На Стовър и Линч не съм чел нищо, а на Бакър започнах Тъмнината която предхожда и не ме грабна и за това съм го зарязал за сега. Вещера ми е в полезрението отдавна, ама са доста книги, а аз не съм чел нито една. Започна ли го ще трябва да ги чета всичките.
Защо така

Мнениеот summer-knight » 29 ноември 2017, 16:49

Като се заговорихме за Бакър, заключителната 7-ма книга "The unholy consult" излезе преди няколко месеца. Не съм стигнал до нея, но отзивите са, че е пълна боза. Жалко.
Уийкс също е написал някаква малка книжка към Светлоносеца - "Gnner's apprentice", която ще опитам да си набавя за празниците. Петата книга се чака есента на 2018.
П.С. Снощи гледах някаква комедия и там затворници си спретнаха бунт и едно от исканията им беше да им доставят Winds of winter :wink: Нея ще си я чакаме 2019.
Аватар
summer-knight

Мнениеот Защо така » 05 декември 2017, 13:05

Честно казано Песента вече ми е все тая кога ще излезе или дали ще излезе изобщо. Даже мисля да не я чета, докато не излезе и последната книга. Тогава може да ги почна всички от начало.
На другия полюс Светлоносеца и моят любимец Квоте ме карат от време на време да търся инфо кога ще излезнат. И докато Уийкс е пич и пише яки неща без да се оправдава с глупости, Ротфус не ми вдъхва никакви надежди, че изобщо ще седне някога да допише книгата.
Защо така

Предишна

Обратно към Научна фантастика, фентъзи, ужаси

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение