Моля за мнение относно

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
hati

Моля за мнение относно

Мнение от hati »

Здравейте

Решила съм да си закупя e-reader . Досега съм работила с PrestigioPer3052b и съм доволна заради издържането на батерията . Тъй като това ще ми е първата покупка на четец реших да проверя кой са най -добрите и попаднах на този сайт : http://ebook-reader-review.toptenreviews.com/ . Естествено спрях се на първите два тъй като явно те са най продаваните . Но не мога да си избера към кой от двата да се ориентирам и двата са еднакви с малки разлика .

1.Kidnle -a поддържа повече формати , но няма слот за карта
2.Nook-a има само два формата , но има слот за карта.

Това май са единствените различия, които откривам .Моля за мнение относно тези два четеца , някой има ли въпросните четци , някакви впечатления , забележки , съвет .

П.С. Аз повече клоня към Nook-a заради слот картата , но след като се порових навсякъде ме заля инфо за Kindle и сега не мога да реша окончателно .


Много благодаря предварително за споделеното. :)
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: Моля за мнение относно

Мнение от bla »

В същност nook поддържа повече формати без да се root-не. Ноок поддържа epub докато kindle не.
И още нещо никога не бих правил избора на техника в зависимост от това кое повече се продава. Техника се избира най вече като се вземе предвид самия купувач как смята да я ползва и следователно какви изизсквания има към нея. Така че изберете критерии какво е важно за вас понеже ако е важно да поддържа повече формати бих казал нито един от 2-та :)

Тук са сравнени обективно: http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix
hati

Re: Моля за мнение относно

Мнение от hati »

Аз не съм чела epub формат , само fb2 , txt , i pdf така че относно другия формат , няма значение предполагам след като нямам база за сравнение нямам критерии .
Важното е кое е по - добро като техника . Аз нямам кой знае какви критерии

1. Най важното за мен е батерията
2. Да мога да чета на вън на слънце и на тъмно .
3. Да ми пази очите , кой от двата по малко вреди .

Т.е искам максимално просто устройство , без кой знае какви екстри . Просто малка хубава машинка ,с която да мога да чета книжките . Форматите и те нямат мн значение, в крайна сметка има конвертори .
biro
Мнения: 9
Регистрация: 09 януари 2012, 11:08

Re: Моля за мнение относно

Мнение от biro »

Имам Киндъл 4, много съм доволен. Киндъла е най-лекия 6" четец. Батерията издържа 3-4 седмици при ежедневно четене. Паметта му е напълно достатъчна за мен, имам около 280 книги и остава 1GB свободно място.

Поръчах новия пейпъруайт от амазон, след като пристигне ще пусна сегашния си киндъл за продажба - 80лв.
danielbonev
Мнения: 14
Регистрация: 31 декември 2008, 16:46

Re: Моля за мнение относно

Мнение от danielbonev »

hati написа:Здравейте

Решила съм да си закупя e-reader . Досега съм работила с PrestigioPer3052b и съм доволна заради издържането на батерията . Тъй като това ще ми е първата покупка на четец реших да проверя кой са най -добрите и попаднах на този сайт : http://ebook-reader-review.toptenreviews.com/ . Естествено спрях се на първите два тъй като явно те са най продаваните . Но не мога да си избера към кой от двата да се ориентирам и двата са еднакви с малки разлика .

1.Kidnle -a поддържа повече формати , но няма слот за карта
2.Nook-a има само два формата , но има слот за карта.

Това май са единствените различия, които откривам .Моля за мнение относно тези два четеца , някой има ли въпросните четци , някакви впечатления , забележки , съвет .

П.С. Аз повече клоня към Nook-a заради слот картата , но след като се порових навсякъде ме заля инфо за Kindle и сега не мога да реша окончателно .


Много благодаря предварително за споделеното. :)

Виж, зависи какъв четец искаш.Ако искаш да има надсветка,
т.е. да четеш на тъмно без да си пуснал нощната лампа, тогава взимам paperwhite (новият модел, който amazon пуснаха преди около месец), но трябва да го root-неш за да си четеш fb2.

Ако искаш touch screen, без надсветка(на тъмно трябва да четеш на нощна лампа) се насочи към , Nook, Kobo Touch, но пак трябва да си ги root-неш за да си четеш спокойно всякакви формати.

Ако искаш съвсем обикновено устройство без никакви екстри и тем подобни глупости, то взимай kindle 4 new - тук трябва да го root-неш задължително, ако искаш да четеш fb2,epub,pdf .

Всички с e-ink издържат от 2 до 4 седмици (Зависи колко, четеш и от настройките, който си направил), и се вижда перфектно на слънце, колкото по-светло, толкова по-добре.
Гост

Re: Моля за мнение относно

Мнение от Гост »

Ако искаш просто четец, няма по-добро от Kindle - елекронното мастило ти позволява да четеш дори на плажа, а батерията издържа 2-4 седмици.
Гост

Re: Моля за мнение относно

Мнение от Гост »

... а това са двете характистики, които отличават Kindle от останалите марки... :)
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: Моля за мнение относно

Мнение от bla »

hati написа:Аз не съм чела epub формат , само fb2 , txt , i pdf така че относно другия формат , няма значение предполагам след като нямам база за сравнение нямам критерии .
Важното е кое е по - добро като техника . Аз нямам кой знае какви критерии

1. Най важното за мен е батерията
2. Да мога да чета на вън на слънце и на тъмно .
3. Да ми пази очите , кой от двата по малко вреди .

Т.е искам максимално просто устройство , без кой знае какви екстри . Просто малка хубава машинка ,с която да мога да чета книжките . Форматите и те нямат мн значение, в крайна сметка има конвертори .
На практика всички e-ink устройства с надсветка удовлетворяват тези изисквания. Сещам се само за: kindle paperwhite, nook glowlight, pocketbook touch lux. От тези 3-те бих предпочел pocketbook-a. поради:
1) li-pol батерия
2) поддръжка на най-много формати
3) наличен слот за карта памет и свободен достъп до файловата система.
4) E Ink Pearl HD екран ( 1024 x 758 пиксела с 212 ppi )

Но той е най-скъпия от 3-те.
danielbonev
Мнения: 14
Регистрация: 31 декември 2008, 16:46

Re: Моля за мнение относно

Мнение от danielbonev »

bla написа:
hati написа:Аз не съм чела epub формат , само fb2 , txt , i pdf така че относно другия формат , няма значение предполагам след като нямам база за сравнение нямам критерии .
Важното е кое е по - добро като техника . Аз нямам кой знае какви критерии

1. Най важното за мен е батерията
2. Да мога да чета на вън на слънце и на тъмно .
3. Да ми пази очите , кой от двата по малко вреди .

Т.е искам максимално просто устройство , без кой знае какви екстри . Просто малка хубава машинка ,с която да мога да чета книжките . Форматите и те нямат мн значение, в крайна сметка има конвертори .
На практика всички e-ink устройства с надсветка удовлетворяват тези изисквания. Сещам се само за: kindle paperwhite, nook glowlight, pocketbook touch lux. От тези 3-те бих предпочел pocketbook-a. поради:
1) li-pol батерия
2) поддръжка на най-много формати
3) наличен слот за карта памет и свободен достъп до файловата система.
4) E Ink Pearl HD екран ( 1024 x 758 пиксела с 212 ppi )

Но той е най-скъпия от 3-те.

Според мен, няма смисъл да се дават толкова пари за pocketbook, като може да се вземе един kindle paperwhite, на доста приемлива цена и да се root-не за да поддържа всичките формати.
Колкото до картата памет, аз бих го превъзмогнал, понеже си има 2 гб вградена памет(ако не се лъжа), това са ти близо 150-200 книжки.Качваш си 200 книжки, като ги прочетеш си качваш още.
При Nook, плюсът е че има карта памет, но също е по-евтин от Pocketbook.Ако на човек не му се занимава с root-ване и има достатъчно пари, да си взима pocketbook.
Аз бих си взел kindle paperwhite, главно заради цената, и заради новият Eink Carta.
~HT

Re: Моля за мнение относно

Мнение от ~HT »

'Взимането', колеги е 'купуване'!

Направо ми се драйфа вече от тия теми дето всеки мързелив потребител ги пуска, понеже не му се чете и търси из нета.

Мъчно ми става и за добронамерените съветници дето си хабят времето да обясняват от години едно и също.

Дали не е време модераторите да турят едно стики и няколко линка и да се приключи и с това??

Честита 2014.

пп. В тази вселена google все още съществува.

ппп. Аман!
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: Моля за мнение относно

Мнение от Шаркан »

НТ,
недей така нервно. Гугъл си го има, вярно е, но хората търсят съвет от някого, който им се струва заслужаващ доверие - т.е. човек от форума на Читанка. Един вид читанкаджиите са "авторитетен източник" за широката читателска публика.
Това не е ли добре все пак? макар и да се повтарят едни и същи въпроси?
~HT

Re: Моля за мнение относно

Мнение от ~HT »

Идват и даже и не поглеждат какво има писано тук от години, Шаркане!

Това ме дразни.

Ти си нов тука. Аз съм откак сайта го има. Не се меря нито се правя на важен. Просто понякога ми идва до гуша.

[offtopic]
Така и не се наканих да напиша коментар, но прочетох всичките ти книги дето ги има тука и ти свалям шапка!!!
Също ти свалям и за мненията по тежките теми за свободата.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: Моля за мнение относно

Мнение от Шаркан »

благодаря!

разбирам раздразнението, наистина.
със същото се сблъсквам на рускоезичния форум на анархистите (а и на нашия тук), където бях и още съм модератор на един-два раздела.
Просто се опитах да ти подсладя [редовно приемания] досаден хап. А и да убедя себе си, че друг изход, освен да потърся някаква прашинка оптимизъм в досадата, наистина няма...
ох...

айде, със здраве
hati

Re: Моля за мнение относно

Мнение от hati »

~HT написа:'Взимането', колеги е 'купуване'!

Направо ми се драйфа вече от тия теми дето всеки мързелив потребител ги пуска, понеже не му се чете и търси из нета.

Мъчно ми става и за добронамерените съветници дето си хабят времето да обясняват от години едно и също.

Дали не е време модераторите да турят едно стики и няколко линка и да се приключи и с това??

Честита 2014.

пп. В тази вселена google все още съществува.

ппп. Аман!
Благодаря за обидата.
Не мисля ,че съм мързелива потребителка. Аз съм чела и съм търсила из нета това, което ме интересува. Мисля,че мнението на хора ,вече ползвали устройствата е по - надеждно от празните приказки на хората ( мойто писане в момента=празни приказки ) . Също така не виждам смисъл за чета цял ден теми пускани от други потебители , на които е отговаряно и не виждам там информацията ,която ми трябва на мен . След като така цветущо се изказа за тези теми , които мързеливите потребители пускат. Ти имаш избор просто не ги чети.
Никой не те кара на сила нито за четеш, нито да отговаряш.
Въпроса е пиленце, че ти след като видиш такава тема решаваш,че може да си позволиш да си загубиш скъпоценното времето просто , за да обидиш потребителите (мързеливите и не дотам информирани) и естествено ти си много умен , защото уау ползваш google.
Жалко за нас недогледалите , непрочелите и мързеливите , които уви не живеят в тази вселена . Да се надяваме ,че горките ние ще открием в друга вселена това, което ти вече си отркил в тази. Силно се надявам естествено ти да си се издигнал над нас, за да не се налага да четеш глупостите,които пишем .

Благодаря на останлите потребите , които са решили ,че могат да си загубят времето да отговарят на мързеливите потребители .
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Моля за мнение относно

Мнение от Mandor »

Повечето от „останлите потребите“ също не одобряваме задаването на едни и същи въпроси отново и отново. Особено когато са с много грешна пунктуация, при това — във форум, имащ отношение към литературата. А фактът, че не уважаваш хората които питаш дотолкова, че поне да прегледаш съобщенията си за печатни грешки от бързане преди да ги пуснеш, е „черешката на тортата“.

За мен темата е изчерпана. Препоръчвам на всички да не пишат повече тук.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости