Открих си автор (за рускоговорящи)

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
thefly
Мнения: 73
Регистрация: 17 май 2009, 12:24
Местонахождение: София
Връзка:

Открих си автор (за рускоговорящи)

Мнение от thefly »

Преди време открих симпатичен автор: Юрий Бригадир. За съжаление не е преведен и надали може да бъде преведен, но човек, който познава руската ненормативна лексика може да го разбере и оцени. „Захапах“ го с „Дневниците на бетатестера“ и „Хрониките на бетатестера“, които са предимно веселички книжки за живота на един младеж-компютърджия. Следващата, много по-сериозна, която си препрочитам редовно, е „Мезенцефалон“. Независимо от стряскащото изявление на автора, че това е нещо като дневник/изповед на генетичен алкохолик, си струва да се прочете.
i_m_i
Мнения: 42
Регистрация: 06 август 2008, 21:42
Местонахождение: Троян

Re: Открих си автор (за рускоговорящи)

Мнение от i_m_i »

Почнах "Дневник тестировщика" - много забавно, но наистина ме затруднява жаргонът. Не съм подозирала, че руският е толкова богат на производни от "х*й" и "еб*ть" :D
thefly
Мнения: 73
Регистрация: 17 май 2009, 12:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Открих си автор (за рускоговорящи)

Мнение от thefly »

Всъщност „руский мат“ си е отделен езиков пласт и изразно средство. Интересното е, че с помощта на тези „производни“ може да се опише всякаква ситуация или мисъл, включая и доста възвишени =)
thefly
Мнения: 73
Регистрация: 17 май 2009, 12:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Открих си автор (за рускоговорящи)

Мнение от thefly »

И още един пласт произведения/автори: автобиографиите на Елдар Рязанов, Алексей Баталов, Андрей Макаревич, Евгений Леонов. Започнал съм и тази на Инокентий Смоктуновски :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости