Моят живот сред индианците

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Black Wolf
Мнения: 5
Регистрация: 10 септември 2010, 16:43

Моят живот сред индианците

Мнение от Black Wolf »

В книгата на Дж. Шулц "Моят живот сред индианците" има множество, и то груби, текстови грешки.

Например тук четем (в първото изречение от глава "Боен поход за набавяне на коне): „Младежите и девойките на средна възраст от племето на черноногите постоянно организираха бойни походи на групи от по десет-петнайсет души и дори повече.“
Всъщност пише „Младежите и мъжете на средна възраст… на групи от по десет до петдесет човека и дори повече“. Има множество подобни грешки в текста.
Който е подготвял текста е подходил крайно немарливо! Освен това е използвано второто издание от 1988 г., което по принцип е пълно с грешки и малоумни редакторски намеси, а не първото издание от 1971 г., което общо-взето добро.
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: Моят живот сред индианците

Мнение от ckitnik »

Надявам се упрекът да не е към мен. Съгласен съм, че има грешки, но не са от мен правени. Това издание имах, така е в книгата, така е изкопирано. Живот и здраве, някой може да направи първото по-добро издание.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
Black Wolf
Мнения: 5
Регистрация: 10 септември 2010, 16:43

Re: Моят живот сред индианците

Мнение от Black Wolf »

Това за младежите и девойките направо :mrgreen: ме фърли у музиката...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости