Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

За всичко фантастично в литературата

Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнениеот Костенурката » 11 септември 2013, 10:20

От известно време съм любителка на фентъзи романите, но открих че ме влекат повече тези със забавни моменти в тях.
Чела съм Здрач, Хари Потър, Скитница ( не съм сигурна, че е точно фентъзи), Скълдъгъри Плезънт и др.

Моля ви да ми помогнете, защото не е лесно да намериш книга която е едновременно фентъзи и е написана с чувство за хумор.

Ще съм благодарна на всяко предложение. :wink:
Костенурката

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнениеот thedem » 11 септември 2013, 10:35

Стивън Бруст - Влад Талтош (Поредица) :)
thedem

Мнениеот Endymion » 11 септември 2013, 11:01

Митични приключения на Робърт Асприн е точно такъв тип литература. Но поредицата за Влад Талтош е по-добра.
Endymion

Мнениеот Гост » 11 септември 2013, 14:52

Всичко на Тери Пратчет. Първата от поредицата за Стражите е доста подходяща за запознаване с автора :)
Гост

Мнениеот artdido » 11 септември 2013, 15:58

Препоръчвам: Спечели облог за Сатаната на Робърт Хайнлайн
artdido

Мнениеот moosehead » 11 септември 2013, 16:07

Моят фаворит в жанра е Пътят на славата на Хайнлайн.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Аватар
moosehead

Местонахождение: София

Мнениеот artdido » 11 септември 2013, 16:28

Ето и нещо друго- Магическо кралство за продан от Тери Брукс
artdido

Мнениеот ckitnik » 11 септември 2013, 20:48

Трилогия за Бартимеус.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
ckitnik

Мнениеот hammster » 11 септември 2013, 23:04

Робърт Ранкин също пише с чувство за хумор, коeто на мен лично ми допада.
Последната и единствена промяна е направена от hammster на 13 декември 2013, 20:44.
Аватар
hammster

Местонахождение: София

Мнениеот Avatarx » 11 декември 2013, 17:44

Цялото творчество на Р.Зелазни е изпълнено с невероятно чувство за хумор. Не е обаче натрапчиво както при Пратчет.

Мнениеот Kzint » 26 декември 2013, 16:57

Операция "Хаос" на Пол Андерсен. :)
Аватар
Kzint

Мнениеот Donsky » 24 октомври 2014, 14:26

Това се доближава до понятието фентъзи, въпреки, че в онези времена всичко се наричаше "Научна фантастика":
"Фантастичен хумор" от Антон Донев: http://donsky.eu/ADonev//
Последната и единствена промяна е направена от Donsky на 19 февруари 2015, 23:28.
Donsky

Мнениеот Елентари » 26 януари 2015, 12:10

Препоръчвам поредицата "Траксас" на Мартин Скот. Много хумор, но и социална сатира. Издавана е на български, но не цялата, за съжаление.
Хубаво хумористично фентъзи е и поредицата на Олга Громико " Белорские хроники", която включва четири книжки и може да се смъкне на руски тук: http://www.litmir.me/bd/?b=195163
Уви, не е превеждана и едва ли ще се преведе на български. По принцип съм скептична към рускоезично фентъзи, но тази история е изключение може би.
Елентари

Мнениеот Фракс » 27 януари 2015, 02:18

Елентари написа:Препоръчвам поредицата "Траксас" на Мартин Скот. Много хумор, но и социална сатира. Издавана е на български, но не цялата, за съжаление.
Хубаво хумористично фентъзи е и поредицата на Олга Громико " Белорские хроники", която включва четири книжки и може да се смъкне на руски тук: http://www.litmir.me/bd/?b=195163
Уви, не е превеждана и едва ли ще се преведе на български. По принцип съм скептична към рускоезично фентъзи, но тази история е изключение може би.

За Траксас - подкрепям! На български са преведени първите 7 книги. Осмата - за войната на град Тюрай с орките - е издадена само на руски. След това Мартин Скот се скарва с издателя си и престава да пише близо десет години. Преди около година и нещо написа девета книга от поредицата - "Траксас и леденият дракон". Но я издаде само в електронен вид, така че никой не беше заинтересован да я превежда комерсиално. Излязоха два любителски превода на руски - първият сборен, под ръководството на една украинка, и втори - във флибустa, от "Доктор Who". Сборният превод беше ужасен. Започнах да го редактирам, стигнах до 9-та глава и в това време беше завършен втория. Коригирах някои малки недостатъци в него - например името на Лизутария беше преведено като "Лисутаридис", а не като "Лисутарида", както е в предните части и го добавих към тях. Всичките девет книги в fb2 формат могат да бъдат свалени от тук.

За Олга Громико - голямо БЛАГОДАРЯ! :) Пропуснал съм я. Сега прегледах книгите и отгоре-отгоре. Определено изглеждат много обещаващо. Свалих си всичко нейно от тук.
Фракс

Мнениеот nozo » 11 февруари 2015, 16:40

Може ли някой да препоръча нещо като Траксас
nozo

Мнениеот Jakkal » 11 февруари 2015, 22:42

Фракс написа:За Траксас - подкрепям! На български са преведени първите 7 книги. Осмата - за войната на град Тюрай с орките - е издадена само на руски. След това Мартин Скот се скарва с издателя си и престава да пише близо десет години. Преди около година и нещо написа девета книга от поредицата - "Траксас и леденият дракон". Но я издаде само в електронен вид, така че никой не беше заинтересован да я превежда комерсиално. Излязоха два любителски превода на руски - първият сборен, под ръководството на една украинка, и втори - във флибустa, от "Доктор Who". Сборният превод беше ужасен. Започнах да го редактирам, стигнах до 9-та глава и в това време беше завършен втория. Коригирах някои малки недостатъци в него - например името на Лизутария беше преведено като "Лисутаридис", а не като "Лисутарида", както е в предните части и го добавих към тях. Всичките девет книги в fb2 формат могат да бъдат свалени от тук.

За Олга Громико - голямо БЛАГОДАРЯ! :) Пропуснал съм я. Сега прегледах книгите и отгоре-отгоре. Определено изглеждат много обещаващо. Свалих си всичко нейно от тук.

Можеш ли пак да дадеш линк към Траксас поредицата, защото предишния линк не работи вече за съжаление.
Благодаря ти.
Jakkal

Мнениеот нов » 14 февруари 2015, 21:52

И аз бих помолил за линк за Траксас!
нов

Мнениеот Фракс » 15 февруари 2015, 02:41

Няма проблеми - заповядайте :) Пак повтарям - цялата поредица е на руски, в .FB2 формат.
Фракс

Мнениеот Фракс » 15 февруари 2015, 02:51

@nozo
Мога да ти препоръчам Вадим Панов. Романите му не са толкова иронични на моменти като тези за Траксас, но е изключително интересно фентъзи! Бих казал, че е като смес от най-доброто от Мартин Скот и Сергей Лукяненко. Между другото, преди седмица в руската книжарница до "Славейков" видях първите 9 книги от цикъла му за Тайния град в хартиен вид. За съжаление не е преведен на български, но владеещите руски могат да си изтеглят първите му 19 романа плюс три допълнителни в .FB2 формат от тук.
Фракс

Мнениеот Jakkal » 15 февруари 2015, 14:31

Фракс написа:Няма проблеми - заповядайте :) Пак повтарям - цялата поредица е на руски, в .FB2 формат.

Мислех че са преведени, но благодаря все пак.
За фентъзи с много хумор мога да препоръчам книгата на Калоян Захариев - „Ех, магесническа му работа“ http://choveshkata.net/blog/?p=5201
Jakkal

Мнениеот Кал » 16 февруари 2015, 15:01

+1 за Калоян :)

Още една българска препоръка: „Приказка за магьосници, физици и дракон“ на Геновева Детелинова

(Или по-късите ѝ текстове... които преди бяха тук, обаче в момента ги няма. :?: )
Кал

Местонахождение: Човешката библиотека

Мнениеот storm » 04 март 2015, 00:48

Последно наистина интересно и весело фантази, което четох е Елена Звездная Мертвые игры 1 книга - най - положителната некромантка :) - наистина първа книга е на места доста мила на места ужастно смешна една от най - интересните които съм чел на последък (тип хари потер - магическа академия) на Руски. http://f-w.in/lib/id22329/
storm

Мнениеот kokoten » 18 август 2015, 12:09

Голяма част от разказите на Роберт Шекли са истинска наслада.
kokoten

Мнениеот Фракс » 25 януари 2016, 17:28

dan написа:Moje li pak linka za Traksas, che staria ne raboti. Mersi!

Заповядай - всичките 12 книги за Траксас на руски.
Фракс

Мнениеот didkata71 » 26 януари 2016, 12:30

Няма да кажа нещо ново,но е обединяващо. Трите Р-та-Хайлайн ,Зелазни и особено много разказите на Шекли. Стари неща заради които харесах жанра фантастика. Но може би отговорът ми е неподходящ.
didkata71

Мнениеот mattridge » 27 януари 2016, 16:01

didkata71 написа:Трите Р-та-Хайлайн.

Диде, за кои три "Р-та" говориш?
mattridge

Мнениеот Гост » 27 януари 2016, 21:32

Робърт, Робърт,Роджър
Гост

Мнениеот mattridge » 28 януари 2016, 03:47