Автоматично конвертиране на името на автора в метаданните - от кирилица към латиница.

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
moxaiv
Мнения: 3
Регистрация: 31 август 2013, 00:57

Автоматично конвертиране на името на автора в метаданните - от кирилица към латиница.

Мнение от moxaiv »

Здравейте,

Имам четец Kobo Glo. За съжаление и той, като много други четци няма клавиатура с кирилица. При това положение търсенето на книга по автор или заглавие е невъзможно. Ако книгите са над 200 търсенето си е изпитание. Да не говорим за хиляди.

Намерих частично решение, като изписвам името на автора на латиница в метаданните чрез Калибре. Ако авторът е продуктивен и има много книги - могат да се променят едновременно. Все пак е голяма играчка.

Някой от по-компетентните във форума има ли идея как може да се реши тоя проблем. Например има ли начин да се конвертират автоматично имената на авторите в цялата база - от кирилица към латиница.

Веднага казвам, че за Kobo няма разработена допълнително клавиатура с кирилица. За разлика от Кindle.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Автоматично конвертиране на името на автора в метаданните - от кирилица към латиница.

Мнение от Бам Бам »

Много е просто решението. Качваш в четеца само книгите, които четеш в момента и още няколко, с които имаш намерение да се захванеш после. Не мога да разбера каква е тая мания да се държат хиляди произведения в четците. Никакъв смисъл няма в това.
moxaiv
Мнения: 3
Регистрация: 31 август 2013, 00:57

Re: Автоматично конвертиране на името на автора в метаданните - от кирилица към латиница.

Мнение от moxaiv »

Благодаря, но аз например, не обичам шкембе чорба. И нито мога да разбера, нито виждам смисъл в това - защо хората я ядат. Но те сигурно имат някаква нужда за да го правят.

Та аз имам нужда от повече книги защото например няма дълго време да имам достъп до компютър, защото професионално са ми нужни за бързи кратки справки, защото искам да имам избор и т.н.
moxaiv
Мнения: 3
Регистрация: 31 август 2013, 00:57

Re: Автоматично конвертиране на името на автора в метаданните - от кирилица към латиница.

Мнение от moxaiv »

Немерих отговор на проблема. Имената на авторите могат автоматично и масово да преминат от кирилица към латиница с плъгина - Quality Check в Калибре.

Изтегляте плъгина чрез Калибре. Активирате , влизате - Fix - Rename author to ascii.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости