Дайте мнение за този модел

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
jorjo1936
Мнения: 5
Регистрация: 25 август 2013, 20:48

Дайте мнение за този модел

Мнение от jorjo1936 »

Здр, значи модела е Prestigio PER 5474 BC. http://m.ua/desc/prestigio-per5474b/ Не съм имал преди такива техники, но предимно искам да го взема да си свалям книги от
интернет и да чета.Исках да ви попитам дали има някакви големи недостатъци и ще ми върши ли работа? Естествено приемам съвети за добри варианти на приемливи цени.
Благодаря предварително!
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от pechkov »

jorjo1936 написа:... Исках да ви попитам дали има някакви големи недостатъци и ще ми върши ли работа?
"Технология исполнения: TFT"

Недостатък. Ако ти трябва е-четец, вземи си нещо с e-ink екран.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
jorjo1936
Мнения: 5
Регистрация: 25 август 2013, 20:48

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от jorjo1936 »

Да и аз доколкото разбрах ТФТ не е дисплея който трябва да се ползва при четене, но става въпрос за четене два - три часа. Проблема на ТФТ какъв е всъщност? Това, че пада бързо батерията или че натоварва очите и има проблясъци в екрана? Питам понеже за да взема е-инк екран трябва да отделя повече средства, а ако с такъв модел да си свърша работата бих бил доволен, понеже е евтин вариант.
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от pechkov »

Разликата е голяма. TFT дисплея си е като на таблетите - LCD с подсветка, а e-ink е разработен да имитира хартия. Има и такива e-ink с НАДсветка, но лично аз не виждам полза от това. E-ink работи с отразена светлина, практически дисплея не консумира енергия, когато нищо не се променя по екрана. Затова и батериите издържат по 8000-10000 прелиствания, като времето за четене практически не оказва съществено значение. С такъв четец може да седнеш на плажа дори, и да четеш, изображението е даже по-хубаво, когато си на по-силна светлина. При TFT това не е така. Времето за четене с едно зареждане на батерията е ограничено до 5-6 часа (на теория, което практически може да е по-малко), рядко има такива дисплеи, на които може да се види нещо при силна дневна светлина, и по-евтините модели са с лъскава повърхност на дисплея - на практика повече ще те дразни, отколкото ще те кефи, но това си опира до твоя избор все пак.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
jorjo1936
Мнения: 5
Регистрация: 25 август 2013, 20:48

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от jorjo1936 »

Благодаря за отговора, беше достатъчно изчерпаем отностно екрана.А във връзка с форматите който чете този модел дали ще имам проблеми ако искам да чета книги който качват в нета ?
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от pechkov »

"DOC, DJVU, ZIP, EPUB, PDF, TXT, FB2, PDB, HTML, RTF, MOBI"

Практически не, освен ако не попаднеш на нещо странно. Не намирам отзиви относно поддръжката на кирилица, но съвременните устройства по принцип би трябвало да поддържат нормално нашия славянски език.

На каква цена все пак е това устройство?
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
jorjo1936
Мнения: 5
Регистрация: 25 август 2013, 20:48

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от jorjo1936 »

90 лв е нов. Вие ще кажете дали си заслужава при условие, че не търся нещо много добро, просто искам когато имам време на работа да прочитам по някоя страница. Друг въпрос е 7 инч дисплей дали ще се разчита добре пдф фаиловете ?
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от pechkov »

О, за цената просто питах от любопитство. Виждам, че си писал и във форума на myebook, и предполагам си видял, че има e-ink четци за по 179 лв с ДДС.

Колкото до 7-инчовия дисплей и PDF - не разчитай много. Разделителната способност на този модел е 800x480 пиксела, а PDF формата не е много подходящ за мащабиране. FB2 и EPUB са по-нормалните формати за е-книги, но си зависи откъде ги сваляш. Тук в Читанка се държи на качеството на книгите, но по други места има какви ли не изпълнения. Някой хваща текст, конвертира го с Calibre към FB2, и заявява гордо, че е направил е-книга. С по-голям успех може да си снима Д-то на копирната машина, и да заяви, че е нарисувал картина. Както и да е. Помисли, преспи една нощ, и после ще знаеш дали това е твоя модел.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
jorjo1936
Мнения: 5
Регистрация: 25 август 2013, 20:48

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от jorjo1936 »

Мерси за информация, много ми помогна :)
Маг

Re: Дайте мнение за този модел

Мнение от Маг »

Имам въпросния таблет/четец, върши перфектна работа. И просто за инфо имам и Самсунг Галакси Таб2 , разбира се не може да става сравнение като екран, но едното струва 800,а другото 89лв. Таба го подарих на жена ми и сега си джъткам с Престижиото - доволен съм, даже много надмина очакванията ми!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости