Избрана литераута и номерация

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Владислав Стоилов
Мнения: 7
Регистрация: 11 август 2013, 00:18

Избрана литераута и номерация

Мнение от Владислав Стоилов »

Здравейте, моля да ми бъде разяснение понятието на следната терминология: "Избрана световна фантастика, № 69" . По какъв критерии се избира номера на избраната литература? Извинявам се, ако това вече някъде е пояснено, но съм пропуснал да го видя.

Поздрави,
от мен
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: Избрана литераута и номерация

Мнение от ckitnik »

Не е произволно измислено, под този номер е в издателската поредица.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
Владислав Стоилов
Мнения: 7
Регистрация: 11 август 2013, 00:18

Re: Избрана литераута и номерация

Мнение от Владислав Стоилов »

Т.е. кога е издадено? Аз си мислех, че може да означава някаква ранглиста за качества.
stealth

Re: Избрана литераута и номерация

Мнение от stealth »

просто пореден номер, но може да се каже и кога горе-долу е издадено - №1 почва 1993 година и излизат по 10 книжки всяка година (последните години по-малко).
в литературата е почти невъзможно да има някаква класация. всеки доста субективно харесва различни неща и ако се прави ранглиста то трябва да е в някакви много строго определени граници, в точно определен поджанр, защото самата фантастика, например, има доста разновидности :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Избрана литераута и номерация

Мнение от Mandor »

Владислав Стоилов написа:Т.е. кога е издадено? Аз си мислех, че може да означава някаква ранглиста за качества.
Нито кога е издадено, нито е ранглиста. Издателството е кръстило поредицата си „Избрана световна фантастика“; поредицата е номерирана; книгата „Сделка за кобри“ е под номер 69 в тази поредица (както може да се види в горната част на корицата — вляво е издателската поредица, вдясно е номера).
Владислав Стоилов
Мнения: 7
Регистрация: 11 август 2013, 00:18

Re: Избрана литераута и номерация

Мнение от Владислав Стоилов »

Благодаря ви!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости