Kindle Kindle 4 за 179.00 лева.

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
ivant88
Мнения: 2
Регистрация: 08 август 2013, 22:13

Kindle Kindle 4 за 179.00 лева.

Мнение от ivant88 »

Търся мнения за електронен четец Kindle Kindle 4 за 179.00 лева от търговска верига "Технополис". Понеже, признавам, не съм се сблъсквал с този тип техника какво трябва да се знае за него? Дали този вариант е с показващи се реклами (няма поместена информация по този казус в страницата към продукта на съответната търговска верига)? Поддръжката на файловите формати ми се струва скромнa, но и вероятно достатъчна.
alexa-smile
Мнения: 9
Регистрация: 21 май 2013, 09:57

Re: Kindle Kindle 4 за 179.00 лева.

Мнение от alexa-smile »

Мисля, че е с рекламите, но какво от това? И моят е такъв и рекламите изобщо не ме дразнят. Като четеш не ти се появяват.
За форматите - доста е изписано и ако се поразровиш ще видиш. При Киндъла си трябва конвертиране и това е.
Лично аз съм много доволна от покупката си. :) Сега обмисляме покупката и на още един четец, че с мъжът ми не можем да си поделим Киндълчето :) Признавам си обаче, че съм хвърлила око на Кобо Аура...
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Kindle Kindle 4 за 179.00 лева.

Мнение от pechkov »

alexa-smile написа:... При Киндъла си трябва конвертиране и това е. ...
Ако става въпрос за книгите от Читанка - в ТАЗИ тема съм пуснал линкове за архиви на произведенията в MOBI формат, плюс линк към WEB сървър за сваляне на същите произведения поединично в MOBI формат директно от четците.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
alexa-smile
Мнения: 9
Регистрация: 21 май 2013, 09:57

Re: Kindle Kindle 4 за 179.00 лева.

Мнение от alexa-smile »

Предполагам, че го интересуват основно книгите от читанка. :)
Все пак ако си търсиш определена книга или определен автор, в читанка няма формат mobi /поне на мен не ми излиза/ и това, което правя, е да си ги сваля в epub и после с калибрето да си ги направя в mobi.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Kindle Kindle 4 за 179.00 лева.

Мнение от pechkov »

alexa-smile написа:... в читанка няма формат mobi /поне на мен не ми излиза/ ...
Да, няма, защото не се и предвижда да бъде пуснат. Затова съвсем отделно от сървъра на Читанка съм пуснал WEB сървър за сваляне на същите произведения ВЕЧЕ КОНВЕРТИРАНИ в MOBI формат, и може да се свалят направо от Kindle четеца. Ето линка, пробвай ако искаш: http://chitanka.no-ip.org:4801/mobi
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
alexa-smile
Мнения: 9
Регистрация: 21 май 2013, 09:57

Re: Kindle Kindle 4 за 179.00 лева.

Мнение от alexa-smile »

Много благодаря!
Разбира се, че ще опитам. :) Сега свалям архива в mobi. Не съм много сигурна как ще се справя, но ще почета и ако не мога да се справя ще помоля за помощ.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости