NOOK Simple Touch - страници, back

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
DMS

NOOK Simple Touch - страници, back

Мнение от DMS »

Здравейте, купих си NST с фърмуер 1.2.0 и имам два въпроса:
1. Страниците които показва отдолу не се листят една по-една, а няколко екрана са една страница. Дори с най-дребният шрифт са някъде по две. Като сменям чрифта не си пресмята наново страниците, а са си все същите. Помислих си, че това са физическите страници на книгата, но и това може би не е, защото не пасна на един ПДФ правилник. Досега съм чел на телефон (няколко телефона и на iPod) и такъв проблем не съм срещал. Не виждам някъде да мога нещо да настроя, но може и да греша.
2. При прескачане на страници от съдържание или "go to страница" нямам бутон back отгоре и не мога да се върна. Бутона го има само при прескачане до отметка и при връщането от нея със стрелката й.

При Вас така ли са тези две ситуации или този е нещо бъгав.
danielbonev
Мнения: 14
Регистрация: 31 декември 2008, 16:46

Re: NOOK Simple Touch - страници, back

Мнение от danielbonev »

DMS написа:Здравейте, купих си NST с фърмуер 1.2.0 и имам два въпроса:
1. Страниците които показва отдолу не се листят една по-една, а няколко екрана са една страница. Дори с най-дребният шрифт са някъде по две. Като сменям чрифта не си пресмята наново страниците, а са си все същите. Помислих си, че това са физическите страници на книгата, но и това може би не е, защото не пасна на един ПДФ правилник. Досега съм чел на телефон (няколко телефона и на iPod) и такъв проблем не съм срещал. Не виждам някъде да мога нещо да настроя, но може и да греша.
2. При прескачане на страници от съдържание или "go to страница" нямам бутон back отгоре и не мога да се върна. Бутона го има само при прескачане до отметка и при връщането от нея със стрелката й.

При Вас така ли са тези две ситуации или този е нещо бъгав.
По-първият въпрос - Форматът, който ти си свалил е .TXT .Свали си epub и няма да имаш този проблем ;)
DMS

Re: NOOK Simple Touch - страници, back

Мнение от DMS »

Epub е формата на файловете. Пробвах с няколко различни файла, но е все така. А txt избщо не възпроизвежда, а само epub и pdf. Върнах го на фабрични хардуерни настройки, но нямаше никакъв ефект. Опитах да ъпдейтна фърмуера, но не го прави. Той е 1.2.0. На сайта има 1.2.1 (така пише), но самия файл е именуван nook_1_2_update.zip и подозирам, че читалката не го възприема като по-нова версия и затова не го прави, а просто забърсва файла.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости