Курс по Английски и Немски едновременно?

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
lifemax
Мнения: 5
Регистрация: 17 май 2013, 02:02

Курс по Английски и Немски едновременно?

Мнение от lifemax »

Здравейте!

Скоро заминавам за Германия и след това за Англия и ми трябва бързо научаване на двата езика поне на едно средно нево. След 8 месеца заминавам и въпроса ми е. Как е по-добре да зпиша да ги уча, едновременно и двата или да им отделя 4 месеца на единия и 4 месеца на другия?
Приятели казват че са близки и ще се бъркам много, то е и видно така де но не знам какво да правя... Гледам предлагат такива езикови курсове в http://interlandbg.com/kursove-i-obuche ... rsove.html какво ви е мнението за школата? По немски ме насочиха към този център - http://logos-bg.com/course/lang/german/
Ако може някой да ме посаветва ще съм му много благодарен!
Благодаря ви предварително!
Последната промяна е направена от lifemax на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Вероятност

Re: Курс по Английски и Немски едновременно?

Мнение от Вероятност »

Зависи какви други чужди езици владееш и на тяхна база вече бих те посъветвал.
Хайнц

Re: Курс по Английски и Немски едновременно?

Мнение от Хайнц »

Не искам да те разочаровам , но с курсове от 4 месеца трудно ще научиш каквото и да било . Ще добиеш обща елементарна представа и толкова . По принцип в Германия може да се оправиш и само с англииски , ако целта на пребиваването в Германия е като турист или не е свързано с учение / работа . И да , знаенето на англииски колкото помага толкова и пречи в усвояването на немския .
Преди около 10 години , когато мигрирах в Германия , знаех само англииски и се опитвах да прочета всяка дума на англииски :roll: . Отне ми време да отвикна и да карам само на немски . Има и доста думи на двата езика , които се пишат еднакво но се четат различно и понякога означават едно и също нещо , понякога нещо съвсем различно .
Успех
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости