API ?

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
xzardaz
Мнения: 3
Регистрация: 27 април 2013, 02:20

API ?

Мнение от xzardaz »

Здравейте,
искам да Ви попитам дали chitanka.info има API и дали има някаква идея да се въвежда подобно нещо.
До колкото разбирам софтуера се разпространява свободно и единственото което трябва да се обновява е базата данни.

Интересува ме дали има начин за динамичен достъп до базата данни от сайта ?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: API ?

Мнение от Бам Бам »

xzardaz
Мнения: 3
Регистрация: 27 април 2013, 02:20

Re: API ?

Мнение от xzardaz »

До колкото разбирам така динамично няма как - само чрез сваляне на цялото съдържание и ако някой добави книга трябва наново да се сваля ? Аз питах за някакъв API с директен достъп до актуалното съдържание (тоест правя заявка - json напр. "дай ми книга x" и получавам отг.)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: API ?

Мнение от Mandor »

xzardaz, странен въпрос… „дай ми книга х“ се задава чрез chitanka.info/book/x. Аналогично, „дай ми произведение х“ се задава с chitanka.info/text/x.
Колкото до основния ти въпрос — API за допълнителна информация — виж тук.
xzardaz
Мнения: 3
Регистрация: 27 април 2013, 02:20

Re: API ?

Мнение от xzardaz »

Благодаря ви - това ми трябваше!
Още един въпрос: http://wiki.chitanka.info/API - това всичко което може да се прави ли е?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: API ?

Мнение от Mandor »

xzardaz написа:http://wiki.chitanka.info/API - това всичко което може да се прави ли е?
За момента — да.
API-то беше създадено, за да автоматизира част от процеса по подготовка на файловете за качване в сайта; до момента ти си вторият, който се интересува от него и затова не е възниквала нужда от разширението му.


Важно! Ако ще правиш експерименти, съобразявай се с ограниченията за брой заявки, иначе системата ще те блокира автоматично.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: API ?

Мнение от Борислав »

Наличен е и каталог в OPDS, който сравнително лесно може да се ползва при автоматизирана обработка.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости