траксас и леденият дракон

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
стоил стоилов

траксас и леденият дракон

Мнение от стоил стоилов »

На 06.02.2013 г. излезе дългоочакваната за много читатели (повече от 8 години) поредна 9 -та новела за Траксас. Въпросът е дали ще се намери преводач, който да се заеме с нея.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: траксас и леденият дракон

Мнение от Бам Бам »

Въпросът не е дали ще се намери преводач, а кой ще плати на такъв, за да свърши работата. Ти кандидат ли си за това?
стоил стоилов

Re: траксас и леденият дракон

Мнение от стоил стоилов »

Ако се разбера с г-н Милър за разпространение в България, със сигурност ще си избера и преводач. Но не това е смисълът на този сайт, нали?
hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: траксас и леденият дракон

Мнение от hikuk »

Мога да ти направя някакъв фен превод, но първо ще трябва коректор, защото съм зле с пунктуацията и второ ще минат поне 2-3 месеца преди да го завърша. По-бързо ще е да си я прочетеш на английски.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: траксас и леденият дракон

Мнение от Бам Бам »

@стоил стоилов
Доколкото знам целта на библиотеката не е да осигурява място за заявки за безплатен превод на цели книги. Едва ли създателят на сайта е влагал такъв смисъл като е правил Читанка. Да не говорим, че подобни заявки (поне да беше молба) звучат и доста нагло, като се има предвид колко време е нужно за превод на една книга и колко малко хора в България са достатъчно квалифицирани да свършат подобна работа.
стоил стоилов

Re: траксас и леденият дракон

Мнение от стоил стоилов »

Благодаря на hikuk за предложението. Не е ставало въпрос само и лично за мен. Аз лично ще си я прочета съвсем скоро на руски. Що се отнася до различните ни мнения с любителя на кокосови стърготини, относно предполагаемите мотиви на основателите на този сайт и последната забележка, мога само да го уверя, че в моята сфера съм изключителен специалист и въпреки това, нерядко съм работил "про боно", като дори не съм чакал някой "нагло" да го изиска (сумите са най-малко съпоставими с превод на книга). Винаги съм мислил, че всеки има правото, понякога да зарадва други хора. Без причина. И без купюри.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: траксас и леденият дракон

Мнение от Mandor »

А-у-у, дори сарказъм…
Много ме зарадвахте, няма що… и то безплатно!
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Re: траксас и леденият дракон

Мнение от Вилорп »

Съжалявам че възкресявам тази тема, ама дали някой се е хванал с превода или аз да продължавам да си копам по него? Стигнах до трета глава преди да открия тази архивна тема...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости