Търся книги за Черната смърт

Теми, свързани с литературата, но непасващи на горните раздели

Търся книги за Черната смърт

Мнениеот dorostol2003 » 15 февруари 2013, 18:39

Здравейте отново..незнайно защо някой от админите реши да ми изтрие предната тема, но както и да е!
Това, което търся са книги в електронен вариант ( за e-books) на тема голяма чума през 14 век, по-известна като Черната смърт!
Единственото , което намерих досега и започнах да чета е книгата на Кони Уилис "Книга на страшния съд" . Не особено гениално четиво, но интересно написана и се позовава на исторически факти.
Моля ако някой може да помогне да пише, може да се каже, че съм обсебен по темата и ще ми е изключително интересно да прочета и художествени произведения,а не само исторически извори и информация.
Благодаря предварително на всички отзовали се!
dorostol2003

Re: Търся книги за Черната смърт

Мнениеот Бам Бам » 15 февруари 2013, 18:56

Твоята предишна тема беше за търсене на конкретно произведение в електронен вид, а право да пускат такива заявки имат само хора, които са обработили поне една книга в ателието на библиотеката. Има важна тема, която стои най-отгоре и е озаглавена "Прочети, преди да пишеш!", където това е уточнено.
Аватар
Бам Бам

Местонахождение: Папуа Нова Гвинея

Мнениеот dorostol2003 » 15 февруари 2013, 19:41

Тогава се извинявам! Все пак ако може оставете темата, поне докато някой ми помогне! Разчитам ,че някой ще има подобна информация.
dorostol2003

Мнениеот maskara » 20 февруари 2013, 13:29

Даниел Дефо, Дневник на чумавата година. Чела съм още една - Уилям Робъртс - Черната смърт, издадена е 1991, но не ме впечатли. Във "Вечната Амбър" героите също преживяват чумата в Лондон.
maskara

Местонахождение: Варна

Обратно към Разни литературни теми

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение