Стивън Кинг - Тъмната кула

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Стивън Кинг - Тъмната кула

Мнение от NomaD »

След като "Сестричките на Елурия" е вече онлайн, съвсем закономерно е в "Моята библиотека" да се появят и книгите от поредицата "Тъмната кула". Най-грандиозното произведение на Кинг (и като обем, и като концепция) се състои от 7 романа - в българското си издание те са излезли общо в 8 книжни тела:
Тъмната Кула I - Стрелецът;
Тъмната Кула II - Трите карти;
Тъмната Кула III - Пустош;
Тъмната кула IV - Магьосникът;
Тъмната Кула V - Вълците от Кала;
Тъмната кула VI - Песента на Сузана
Тъмната кула VII - Тъмната кула

Аз се заемам с обработката на книгите и текста.
В момента съм сканирал половината от "Стрелецът". До ден-два ще я предложа редактирана. Стискайте ми палци и за следващите книги! :)
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Мнение от nqgolova »

Мога да помогна с някоя от книгите.Сега съм на вълна Дийн Кунц "Непознати пътища,а след това мислех и аз да започвам "Тъмната кула".
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Чудесно ще е да двама души да работим над "Тъмната кула" - става дума за обем към 3400 стр. Вече приключих със сканирането на "Стрелецът". Утре започвам да редактирам текста.
Когато реша да започна сканирането на друга книга от "Тъмната кула", първо ще съобщя тук, в тази тема. Предлагам и на теб, nqgolova, също да пишеш, когато имаш готовност.
Успех с Дийн Кунц! :)
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Преди време и аз смятах да започвам поредицата, но не можех да намеря първата част. След като този проблем вече е решен - може и да се включа по-нататък. :)
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

nlr, след като приключа със "Стрелецът", може да помогна с редактиране на "Лешояди" на Дан Симънс. Книгата я имам.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Благодаря за предложението, NomaD, но не мисля, че ще има нужда. В момента си я чета малко по малко. Вярно, бавничко си става, ама за никъде не бързам. :)
Гост

Мнение от Гост »

няма да е зле някой да се заеме и със "Сейлъмс лот" който също е свързан пряко с "Кулата"
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Мнение от nqgolova »

И каква е връзката?
Гост

Мнение от Гост »

отец Калахан който в петата книга се присъединява към ка-тета на Роланд
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Мнение от nqgolova »

Започвам ІІ част на "Тъмната кула" - "Трите карти"
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Тъмната Кула III - Пустош

Мнение от NomaD »

Започвам обработката на "Тъмната Кула III - Пустош".
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Приключих сканирането на "Тъмната кула III - Пустош".

Започвам сканирането на "Тъмната кула IV - Магьосникът".
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Мнение от nqgolova »

Започвам сканирането на V част на "Тъмната кула"- "Вълците от Кала".Малко ми остана да довърша редактирането на "Трите карти"
BloodAti
Мнения: 3
Регистрация: 06 юли 2007, 23:03

Мнение от BloodAti »

Гост написа:отец Калахан който в петата книга се присъединява към ка-тета на Роланд
Даам,но мисля че "Сейлъм'с Лот" не бива да се включва в поредицата "Тъмната Кула"...Много типично е за Кинг да има някакви такива споменавания на герои,сгради,събития и т.н. от другите си романи,новели и разкази. :)
ganyusha
Мнения: 1
Регистрация: 03 август 2007, 13:53
Местонахождение: Chirpan

Мнение от ganyusha »

Обожавам Кинг.Ако можех да го срещна,сигурно щях да го сграбча за раменете и да крещя:"Пиши бе,пиши по-бързо" :D . А къде е мястото на "Сестричките от Елурия"?
BloodAti
Мнения: 3
Регистрация: 06 юли 2007, 23:03

Мнение от BloodAti »

Струва ми се,че мястото му си е точно в поредицата за Кулата...Самият Стивън Кинг го казва в бележките към "Всичко е Съдбовно:14 мистерии"!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости