Майн Рид - Белият вожд

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Vladislav

Майн Рид - Белият вожд

Мнение от Vladislav »

Привет на всички!
Попадна ми книгата "Белият вожд" на Майн Рид. Сканирана и обработена от С. Д. За съжаление има доста неща за пооправяне. Аз бих се заел да го направя ако разбира се това вече не е направено от някой друг. Проблема е, че нямам книгата на хартия и нещата няма да са едно към едно с изданието (в смисъл на това, че обяснителните бележки аз ги вкравам където намеря за добре вътре в текста). Работя под МСофис-уърд. Знам, че този стандарт не е на почит...
И така въпросът ми е да продължавам ли с книгата и да въвеждам ли корекциите?
Някой друг вече правил ли го е?
п.с. Питам защото не виждам смисъл от целият труд ако след това книгата не бъде разпространена сред посетителите на този сайт. Дано да съм точен в изказа си.
Благодарности: Владислав
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Ре: Майн Рид - Белият вожд

Мнение от Борислав »

Vladislav написа:И така въпросът ми е да продължавам ли с книгата и да въвеждам ли корекциите?
Аз поне бих те посъветвал да продължиш.

Книгата е сканирана от Сергей Дубина и почти всички книги от неговата колекция са добавени в Моята библиотека. Тази обаче все още не е.

За обяснителните бележки. Ще ми е най-удобно, ако ги слагаш направо след абзаца, в който се намира обяснявания израз, оградени във фигурни скоби. Например.

Код: Избиране на всичко

Това е един абзац с една интересна думичка*, която има нужда от пояснение.
[* Това пък е пояснението на интересната думичка.]
Повествованието си продължава на следващия абзац.
Владислав

Мнение от Владислав »

Благодаря!
Ще корегирам доколкото мога и ще ти я изпратя!
С поздрави: Владислав
Владислав

Привет!

Мнение от Владислав »

Книгата "Белият вожд" е готова за добавяне. За съжаление имам проблем и не можах да я кача, както и да я изпратя по мейла. След около час пак ще опитам, докато стане. Корегирах без наличието на книжното тяло и затова може да има все още грешки тук-там, но като цяло нещата са добре. Книгата е сканирана и обработена от Сергей, така че благодарностите са изцяло за него.
Забравих да напиша най-важното в първият ми пост, а именно, хиляди благодарности на Борислав и всички други които се трудят за да има книги на български в електронен вид. Да сте живи и здрави.
С много добри чувства: Владислав
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост