Adobe DRM

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

Adobe DRM

Мнение от Гост »

Здравейте, съжалявам ако подхващам някоя стара тема, но ще съм наистина много благодарен ако ме информирате относно защитата Adobe DRM. Изобщо какво означава тази защита.
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Adobe DRM

Мнение от pechkov »

Накратко - получаваш индивидуален файл с вграден "код", който е предназначен само за теб. Трябва предварително да си направил съответните регистрации с потребителско име и парола, и с тях можеш да "регистрираш" до шест устройства, на които ще можеш да си четеш закупената книга.

Ето тез хора са се опитали да го обяснят по-добре: http://myebook.bg/?page_id=242
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Adobe DRM

Мнение от Mandor »

pechkov написа:Ето тез хора са се опитали да го обяснят по-добре: http://myebook.bg/?page_id=242
„Тез хора“, като всички търговци, се интересуват само от нещата, които имат директно отношение към бизнеса им и много обичат да се изказват неподготвени, като например по въпроса за некоректните ePub-шрифтове в продаваните от тях четци:
.epub файловете от читанка не се отварят коректно на почти никой четец (iriver, PocketBook, ...), но с .fb2 няма никакъв проблем.
Както се казва "На харизан кон, зъбите не се броят!", така че не можем да се сърдим на момчетата от читанка!
Правят каквото могат… :)
Което показва абсолютно непознаване на темата, по която говорят. Е, каквото повикало… :wink:
Гост

Re: Adobe DRM

Мнение от Гост »

А файлове с такава защита могат ли да се четат от Amazon Kindle.
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Adobe DRM

Мнение от pechkov »

Повечето Kindle - не. Технически е възможно някъде да има устройство с надпис "Kindle" на панела, което е например с Android система, TFT екран, и може да отваря DRM, но винаги трябва да четеш спецификациите на устройството. Там пише какви формати поддържа.

Добре е, ако първо задаваш въпросите, а след това купиш четец. Но питай нещо конкретно.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
анлон

Re: Adobe DRM

Мнение от анлон »

Моделът PocketBook Basic 613 поддържа 14 текстови формата: EPUB DRM, PDF DRM, HTML, DJVU, RTF, TXT, PRC, CHM, DOC, TCR, FB2, FB2.ZIP, както и 4 графични: JPEG, BMP, PNG, TIFF. Лек и бърз е, и струва 185 лева.

Малко като реклама излиза, но мислете, когато купувате. Защото после ще има...ама не мога да чета DJVU с моя четец, ама DRM това...., ама друго. Лесно е да купиш Нуук, че и с подсветка дори, но след това си вързан. Контрастен бил Киндъла, дълго държала батерията на незнамкойси... Затова се казва, че няма най-добър четец ( за съжаление, все още ), който да удовлетворява всеки във всичките му нужди. Покупката е строго индивидуална. Сега например виждам, че лично на мен не ми трябваше интернет връзка от четеца. А си купих Hanlin V60. Но някой иска да купува от Амазон - моооля - Киндл. За теглещите книги от много места, препоръчвам четци, поддържащи много формати. Защото ми се е случвало, да селектирам даден текст, да го запиша във WORD и после да го чета. Ако имаш само EPUB например, си лишен от много възможности.
Та затова си купих още един четец, горепосочения Покитбук.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости