Ако някой знае...?

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Посетител

Ако някой знае...?

Мнение от Посетител »

Здравейте!

Моя приятелка написа страхотна книга, която ми даде да прочета на .doc файл. Хрумна ми като за подарък да принтирам книгата и да я направя с корица. Доколкото четох насам-натам, обикновено "образуването" на книга след принтиране си е просто слагане на спирала. На мен обаче ми се иска да изглежда като истинска книга с твърди корици. Някой има ли представа къде мога да отида? Благодаря предварително! :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Ако някой знае...?

Мнение от Mandor »

Не казваш каква подвързия искаш — твърда или мека.
За твърда подвързия – във всяка книговезница ще ти я подвържат за около 5-10 лв. с материалите. Само че много малко от тях работят с фолио, така че или забрави за надпис, или се приготви да ти отрежат главата до кръста.
Не казваш и как са отпечатани страниците; ако са по две на лист, крепежът няма да е много надежден (има опасност от разкъсване). Ако искаш да е по-прилично направено, преформатирай файла така, че да се отпечатат четири страници на лист, на коли по 8 или 16 страници (в зависимост от дебелината на хартията), при което в книговезницата ще зашият гърбовете, а няма само да ги лепят.
При мека подвързия трябва да си подготвиш макета на корицата и да отидеш в някое студио с дигитален печат; едностранен пълноцветен печат върху лист А3 е около 2 лв. След което трябва да търсиш книговезница (печатница), която може да залепи корицата.
Не казваш и какъв е обемът на произведението; ако е 20-ина листа, корицата може да се прикрепи с телова шивачка.
А ако искаш нещата да са „прилични“, можеш да опиташ услуги като print.bg (не съм ги ползвал; нямам мнение за тях), където 3-5 броя книга ще ти излезе 100-ина лева (в зависимост от параметрите). Защото 80-грамовата офисна хартия за принтери не е особено подходяща за такива изделия.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Ако някой знае...?

Мнение от Бам Бам »

Аз съм си подвързвал нещо подобно с твърди корици, на което поръчах златист надпис. Евтино беше и стана добре. Някъде около 10 лв. струваше. В печатница стана подвързването. Вътрешната част си я разпечатах на лазерен принтер.
блар

Re: Ако някой знае...?

Мнение от блар »

Ако искаш и вид на истинска книга, можеш да пробваш и blurb.com ( http://www.blurb.com/pricing#black-white-books )

Джобен формат, 100 страници - черно бяла, излиза към 10 евро мисля.

Аз съм правил там цветна с гланц хартия за приятелката ми, с нейни снимки. Стана страхотно. Първата, която ми изпратиха имаше малък дефект и веднага ми изпратиха втора в изрядно състояние и то с експресна доставка.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости