Проблем с "Паула" от Исабел Алиенде

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
alecto86
Мнения: 3
Регистрация: 24 юли 2008, 13:53

Проблем с "Паула" от Исабел Алиенде

Мнение от alecto86 »

Здравейте, свалих "Паула" на Исабел Алиенде http://chitanka.info/book/2934-paula в epub формат на е-четеца ми и известно време четох без проблеми. Но след това започна да забива и да ми блокира четеца. Свалих файла на ново и пак се случи същото. Пробвах и в fb2 формат, него пък въобще не го разпозна. Първо помислих, че може да е от четеца, но с други книги нямам подобен проблем.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Проблем с "Паула" от Исабел Алиенде

Мнение от zl_tsanev »

alecto86 написа:Здравейте, свалих "Паула" на Исабел Алиенде http://chitanka.info/book/2934-paula в epub формат на е-четеца ми и известно време четох без проблеми. Но след това започна да забива и да ми блокира четеца. Свалих файла на ново и пак се случи същото. Пробвах и в fb2 формат, него пък въобще не го разпозна. Първо помислих, че може да е от четеца, но с други книги нямам подобен проблем.
В FB2 формат книгата се отваря без проблеми(прелиствал съм някъде до към 50% от нея) на 3 четеца: ONYX BOOX M91S, Nook Simple Touch и EZ Reader Plus(аналог на V3+). В EPUB също: ONYX BOOX M91S, Nook Simple Touch(EZ Reader Plus работи бавничко, така че на него не съм я пробвал). Използвано за четене приложение: CoolReader3 - и за трите четеца.
alecto86
Мнения: 3
Регистрация: 24 юли 2008, 13:53

Re: Проблем с "Паула" от Исабел Алиенде

Мнение от alecto86 »

Моят е Prestigio PER3162BN с Adobe Reader Mobile. И проблема се появи след около 120-130 стр, което е по-малко от 50%, но не е, да речем, съвсем в началото на книгата... А и това е единствената книга, която ми даде отклонение, а сигурно вече съм прочела около 50-60 книги, все свалени от Читанка, затова реших, че проблема сигурно е в самия файл. :)
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Проблем с "Паула" от Исабел Алиенде

Мнение от zl_tsanev »

alecto86 написа:Моят е Prestigio PER3162BN с Adobe Reader Mobile. И проблема се появи след около 120-130 стр, което е по-малко от 50%, но не е, да речем, съвсем в началото на книгата... А и това е единствената книга, която ми даде отклонение, а сигурно вече съм прочела около 50-60 книги, все свалени от Читанка, затова реших, че проблема сигурно е в самия файл. :)
Prestigio PER3162BN е със сравнително малка оперативна памет(16МБ). По спецификация би трябвало да чете FB2. От "ЧИТАНКА" произведенията/книгите са .fb2.zip формат. Пробвай да разархивираш .fb2.zip файла - може би тогава ще го разпознае. Предполагам, че е възможно проблема да е в паметта - EPUB си е ZIP файл, а това изисква все пак някакъв ресурс.
читателка22

Re: Проблем с "Паула" от Исабел Алиенде

Мнение от читателка22 »

Престижиото има проблеми с някои e-pub файлове,поне моят имаше.Дадох го за ремонт и се окза,че има грешка в програмтие,която отстраниха и сега чете всичко,но само ако основното меню е на английски
alecto86
Мнения: 3
Регистрация: 24 юли 2008, 13:53

Re: Проблем с "Паула" от Исабел Алиенде

Мнение от alecto86 »

Оперативната му памет е 32МБ. Дори след като разархивирах fb2, пак не го разпознава и то само на тази книга. Правих си опити с разни други и с тях нямам никакъв проблем. Но май превърнах темата в излишно предъвкване, за което се извинявам.:)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости