Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
ivan4о

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от ivan4о »

При разархивирането дава грешка на 3 файла за много дълъг път без значение от коя директория се прави. Явно зависи къде е темп директорията за уинрара, давам игнор и така, нека стигна някога до тия три книги. После epub и mobi за ноок и киндъл ги обръщам да са с кирилски имена FNT.exe и съм щастлив. Много благодаря.
snuri
Мнения: 12
Регистрация: 22 ноември 2010, 23:02

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от snuri »

Стана голяма беля след като копирах архива в локалната си библиотека..сега имам по 2 броя от всяка книга.
Каква е тая простотия с променените пътища..
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

ivan4о написа:... Явно зависи къде е темп директорията за уинрара, ...
За да не минава през temp директория - можете да кликнете десен бутон на мишката върху zip файла, и от падащото меню да изберете "Extract here", или "Extract to chitanka.info...", в зависимост в коя отправна директория сте сложили zip файла.


snuri написа:Стана голяма беля след като копирах архива в локалната си библиотека..сега имам по 2 броя от всяка книга.
Каква е тая простотия с променените пътища..
Кумулативният архив от края на януари 2014, както е написано изрично - е изцяло обновен архив, т.е. всички файлове са генерирани наново с последната версия на FB2 генератора, и се препоръчва стария архив да бъде подменен изцяло с новия. Ако имате нужда от помощ за почистването на директорията с произведенията - можете да ми пишете по скайп, ще помогна с каквото мога. Скайпа ми е "pechkov".

П.С. Сега видях, че съм упоменал за цялостна замяна на архивите в средата на темата. Извинявам се за пропуска, и ще добавя тази забележка в първия постинг.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от zl_tsanev »

Стана голяма беля след като копирах архива в локалната си библиотека..сега имам по 2 броя от всяка книга.
Мога да споделя - използвам програма библиотекар при обновяване на локално копие на ЧИТАНКА. При мен това е MyHomeLib. Тя се предлага в торентите на FLIBUSTA и LIBRUSEC. От свалените нови произведения на ЧИТАНКА генерирам временна библиотека, записвам всичко в някаква директория(със зададени настройки за име на директория/файл по автори) за да мога да видя дали няма повторения и след това временната библиотека добавям към вече наличната локална ЧИТАНКА. Разбира се могат да се изберат различни варианти на процедиране - въпрос на лична преценка и подход за по-оптимална работа.

Използвам MyHomeLib само за да извлека от библиотеката/те/ тези автори/книги, които в момента ме интересуват - чета на четци за ел. книги. Предпочитам изключително FB2 формат, но чрез MyHomeLib могат да се генерират и други (EPUB, LRF).
wzl

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от wzl »

Здравейте, за тези, които ползват SDcard с цялата читанка, предупреждавам че има преминаване на някой лимит на FAT32 файловата система с новата библиотека(2014-01), най-вероятно брой поддиректории. За да работи правилно какъвто и да било дисков носител на FAT32, лично за мен помогна пропускането на целия автор Рей Бредбъри и (неизвестен автор). Устройството, което ползвам е Nook, с 4ГБ sdcard, но дори и компютъра открива грешки на файловата система на картата, при копиране на библиотеката както е.
wzl

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от wzl »

wzl написа:Здравейте, за тези, които ползват SDcard с цялата читанка, предупреждавам че има преминаване на някой лимит на FAT32 файловата система с новата библиотека(2014-01), най-вероятно брой поддиректории. За да работи правилно какъвто и да било дисков носител на FAT32, лично за мен помогна пропускането на целия автор Рей Бредбъри и (неизвестен автор). Устройството, което ползвам е Nook, с 4ГБ sdcard, но дори и компютъра открива грешки на файловата система на картата, при копиране на библиотеката както е.
забравих да спомена, че говоря за версията, подредена под азбучен ред на автор в EPUB формат, но предполагам че резултата ще е същия и при fb2 и при превод на заглавията на кирилица.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

wzl написа:Здравейте, за тези, които ползват SDcard с цялата читанка, предупреждавам че има преминаване на някой лимит на FAT32 файловата система с новата библиотека(2014-01)...
FAT32
Maximum disk size: 2 terabytes
Maximum file size: 4 gigabytes
Maximum number of files on disk: 268,435,437
Maximum number of files in a single folder: 65,534
NTFS:
Maximum disk size: 256 terabytes
Maximum file size: 256 terabytes
Maximum number of files on disk: 4,294,967,295
Maximum number of files in a single folder: 4,294,967,295

Лимити има винаги, но не мисля, че проблема ти е такъв. Понякога заводско форматираните флаш памети имат логически грешки. Препоръчва се да си форматираш паметта лично преди да я ползваш. Все пак ако намериш точния проблем, би било хубаво, ако споделиш тук в темата.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
wzl

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от wzl »

pechkov написа:
wzl написа:Здравейте, за тези, които ползват SDcard с цялата читанка, предупреждавам че има преминаване на някой лимит на FAT32 файловата система с новата библиотека(2014-01)...
FAT32
Maximum disk size: 2 terabytes
Maximum file size: 4 gigabytes
Maximum number of files on disk: 268,435,437
Maximum number of files in a single folder: 65,534
NTFS:
Maximum disk size: 256 terabytes
Maximum file size: 256 terabytes
Maximum number of files on disk: 4,294,967,295
Maximum number of files in a single folder: 4,294,967,295

Лимити има винаги, но не мисля, че проблема ти е такъв. Понякога заводско форматираните флаш памети имат логически грешки. Препоръчва се да си форматираш паметта лично преди да я ползваш. Все пак ако намериш точния проблем, би било хубаво, ако споделиш тук в темата.
Пробвах формат на картата под freebsd, под nook, под виртуален windows xp, резултата е един и същ, когато изкопирам unzipped версия на epub/name зип файла, веднага дава грешка при проверка на файловата система от компютъра. на MSDN има някакви подробности, че т.нар "long names" на fat32 създават допълнителни файлове в 8.3 формат, в които пише fat32 long-names. не съм ползвал windows от 15-на години, та не съм много в час с бъговете по файловите им системи. Ако някой може да тества произволен носител на fat32 с unzip на този архив под по-нов windows и сподели резултатите от проверка на файловата система след това, бих бил благодарен.

П.С. Много благодаря за поддръжката на сайта Ви и цялата работа по осигуряване на достъпни книги на български език, за хора които не могат да си позволят днешните цени на печатните книги!
snuri
Мнения: 12
Регистрация: 22 ноември 2010, 23:02

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от snuri »

snuri написа:Стана голяма беля след като копирах архива в локалната си библиотека..сега имам по 2 броя от всяка книга.
Каква е тая простотия с променените пътища..
Кумулативният архив от края на януари 2014, както е написано изрично - е изцяло обновен архив, т.е. всички файлове са генерирани наново с последната версия на FB2 генератора, и се препоръчва стария архив да бъде подменен изцяло с новия. Ако имате нужда от помощ за почистването на директорията с произведенията - можете да ми пишете по скайп, ще помогна с каквото мога. Скайпа ми е "pechkov".

П.С. Сега видях, че съм упоменал за цялостна замяна на архивите в средата на темата. Извинявам се за пропуска, и ще добавя тази забележка в първия постинг.
Трябва едно по едно да ги трия..имам много други книги общо бяха 60-65000,а сега са 95000..
Последната и единствена промяна е направена от snuri на 27 февруари 2014, 19:13.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от petrovich »

snuri написа:
snuri написа:Трябва едно по едно да ги трия..имам много други книги общо бяха 60-65000,а сега са 95000..
Доколкото виждам pechkov ти е предложил да ти окаже помощ за отстраняването на този проблем. Много по-добре да потърсиш помощ, отколкото да изказваш недоволство за неволна грешка.
wzl

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от wzl »

pechkov написа:
wzl написа:Здравейте, за тези, които ползват SDcard с цялата читанка, предупреждавам че има преминаване на някой лимит на FAT32 файловата система с новата библиотека(2014-01)...
FAT32

Лимити има винаги, но не мисля, че проблема ти е такъв. Понякога заводско форматираните флаш памети имат логически грешки. Препоръчва се да си форматираш паметта лично преди да я ползваш. Все пак ако намериш точния проблем, би било хубаво, ако споделиш тук в темата.
Всъщност, проблема се оказа самата SDcard media, но след 'dd if=/dev/zero of=/dev/SD_card_device bs=16k' (това пише нули от началото до края на RAW носителя)под unix, последвано от формат на фат32 под виртуален уиндоус, вече няма такива грешки.
tns
Мнения: 1
Регистрация: 07 март 2014, 10:44

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от tns »

Много благодаря за поддръжката на сайта и цялата работа по осигуряване на достъпни книги на български език!
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от v5ev »

Без да препирам много, само за информация - просто се бави архивът за месец март или няма изобщо да има ;-)?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

Архиви в FB2, EPUB и MOBI формат за март 2014 - в първия постинг.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

Архиви в FB2, EPUB и MOBI формат за април 2014 - в първия постинг.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
fobos
Мнения: 4
Регистрация: 21 юли 2012, 15:23

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от fobos »

Опитвам се да сваля архива за месец април 2014 MOBI "name", но антивирусната ми засече вирус и повече не иска да свали файла... Има ли вирус и, ако е така, изчистете го, за да нямат и други този проблем...
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

fobos написа:... но антивирусната ми засече вирус ...
В кой файл вътре в архива е засечен вируса?
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
fobos
Мнения: 4
Регистрация: 21 юли 2012, 15:23

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от fobos »

pechkov написа:
fobos написа:... но антивирусната ми засече вирус ...
В кой файл вътре в архива е засечен вируса?
Тъй като файлът е само един (zip архив), не мога да преценя, а и не ми позволява вече да го сваля...

Направих проверка в антивирусната ми и установих, че файла FNT.exe е заразен с Win32:Malware-gen...
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

fobos написа:... Направих проверка в антивирусната ми и установих, че файла FNT.exe е заразен с Win32:Malware-gen...
Тогава си смени антивирусната.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от v5ev »

Kaspersky (платен вариант ;-) ) нищо не намира.
gzagorov
Мнения: 17
Регистрация: 23 август 2013, 10:34

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от gzagorov »

ESET Smart Security и Malwarebytes Anti-Malware Free също показват, че всичко е чисто.
fobos написа:Направих проверка в антивирусната ми
Avast?
white_darkness
Мнения: 7
Регистрация: 02 ноември 2011, 15:09
Местонахождение: Силистра

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от white_darkness »

gzagorov написа:ESET Smart Security и Malwarebytes Anti-Malware Free също показват, че всичко е чисто.
fobos написа:Направих проверка в антивирусната ми
Avast?
С Avast съм свалял архиви на два различни компютъра и не е имало проблеми...
Като докладваш подобен проблем поне напиши и каква антивирусна програма ползваш! Тука трябва да гадаем ли сега?
fobos
Мнения: 4
Регистрация: 21 юли 2012, 15:23

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от fobos »

Да, с Avast съм.
white_darkness написа:Като докладваш подобен проблем поне напиши и каква антивирусна програма ползваш! Тука трябва да гадаем ли сега?
Разрешение на загадката: нямах интернет до момента и не успях да отговоря до сега. Надявам се, че разгадаването на чуденката ще те направи по-спокоен.

Благодаря на всички за мненията. Намерих решение за себе си - спирам временно антивирусната; тегля файла; пускам антивирусната след това; проверявам изтегления файл; изтривам заразения, според нея файл.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

fobos написа:... изтривам заразения, според нея файл.
FNT е програмата за преименуване на файлове/директории от кирилица на латиница и обратно. Лично аз съм я писал и компилирал. Не е бацил. Ако на някой му се занимава - мога да му дам сорса да си я компилира лично, за да е сигурен.

Евтините антивирусни решения са с компромиси, като част от тези компромиси е тъпия механизъм за анализ на "поведението" на процесите. Според такава антивирусна всичко де що е писано на скриптов език - е бацил. В което няма никаква логика. Kaspersky от време на време пускат промоция, така че човек може да си вземе едногодишен лиценз за истинска антивирусна за $19.95.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
fobos
Мнения: 4
Регистрация: 21 юли 2012, 15:23

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от fobos »

Убеден съм, pechkov, че не разпространяваш зарази :-) Съобщавам за възникна при мен проблем. Нaясно съм, че често антивирусните програми съобщават за несъщестуващи вируси... Да, вероятно е заради безплатната ми версия, и обещавам да се "имунизирам" с платена програмка при първа възможност.

P.S. Не знаех каква целта точно на FNT.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от notman »

fobos, антивирусната програма, която ползвам аз, позволява подобни „съмнителни“ файлове да бъдат изпращани директно на разработчиците (на антивируса) за проверка. След като се убедят, че конкретен файл е чист, те внасят съответните корекции във вирусните дефиниции на програмата си, така че тя повече да не „пищи“.
Има и друга възможност - ръчно да укажеш на антивирусния софтуер, че даден файл е чист, така че алармата да не се задейства и да не се блокират действия.
Според мен е добре да ползваш някоя от тези възможности (най-добре - и двете), но избягвай да спираш антивирусната програма. Това не е много добро решение.

Допълнение: за това става дума: http://forum.avast.com/index.php?topic= ... msg1036395
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

Архиви на произведенията за месец май - в първия постинг.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

Важно: По технически причини някои от домейните на no-ip са блокирани, и старите линкове за архивите на произведенията не работят. В първия постинг съм актуализирал линковете, включително и за директорията с MOBI файловете за директно сваляне от Киндъл четци. Който ползва архивите и/или MOBI файловете - моля да си опресни линковете, и ако се появят други проблеми - наблюдавайте тази тема за актуална информация.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

Архивите за месец юли - в първия постинг.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, EPUB и MOBI формат

Мнение от pechkov »

Архивите за месец август - в първия постинг.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост