Има ли модели електронни четци, отварящи директно от zip одипьш

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Inlliteratus

Има ли модели електронни четци, отварящи директно от zip одипьш

Мнение от Inlliteratus »

Здравейте,

Понеже съм решил да си купувам електронен четец с e-ink дисплей, та в тази връзка искам да попитам дали има модел, който отваря директно zip файл, а не е необходимо първо да се извлича книгата и след това да се чете.

Предварително се извинявам, ако въпросът ми е доста глупав.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Има ли модели електронни четци, отварящи директно от zip одипьш

Мнение от zl_tsanev »

Всички четци, които имат инсталиран FBReder или CoolReader3 могат да четат директно файловете с разширение .fb2.zip. След root-ване (а може и без) Nook Simple Touch и Sony PRS-T1/T2 също (след инсталиране на CoolReader3), а за Nook Simple Touch вече има и порт на AlReader.
Направо "от кутията" това са: Всички модели на PocketBook, Hanlin V3+, V60, Prestigio 3562, всички модели на ONYX BOOX и т.н.
yaspasov
Мнения: 4
Регистрация: 07 септември 2006, 09:42
Местонахождение: Пловдив

Re: Има ли модели електронни четци, отварящи директно от zip одипьш

Мнение от yaspasov »

Имам PocketBook, който наистина отваря .fb2.zip, но само първия от файловете в съответния .zip.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Има ли модели електронни четци, отварящи директно от zip одипьш

Мнение от zl_tsanev »

yaspasov написа:Имам PocketBook, който наистина отваря .fb2.zip, но само първия от файловете в съответния .zip.
В ЧИТАНКА ( а и другите библиотеки, кото предлагат .fb2.zip формат на файловете) файловете са по един в архив. Ще бъде (доста) по-сложно да се поддържа приложение, което да бъде file-manager за архивните формати и същевременно да ги чете, поддържа история на отворените/пречетените елементи от архива, позицията до която сте стигнали. Излишно усложняване, а и изискванията към хардуера биха били по-високи - най-вече по отношение на памет. Не на последно място - ще падне и скоростта на работа на устройството.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Има ли модели електронни четци, отварящи директно от zip одипьш

Мнение от Бам Бам »

Не е вярно. Когато се теглят поредици например всички .fb2 файлове са в един .zip архив, който се разчита без проблеми от FBReader. Всички файлове в него са достъпни за програмата и няма проблеми с използването им. Мисля че и при CoolReader 3 е същото. Позициите докъдето е стигнал читателят също се запомнят без никакви грижи.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Има ли модели електронни четци, отварящи директно от zip одипьш

Мнение от zl_tsanev »

Бам Бам написа:Не е вярно. Когато се теглят поредици например всички .fb2 файлове са в един .zip архив, който се разчита без проблеми от FBReader. Всички файлове в него са достъпни за програмата и няма проблеми с използването им. Мисля че и при CoolReader 3 е същото. Позициите докъдето е стигнал читателят също се запомнят без никакви грижи.
Да, прав сте! Не бях пробвал този вариант. Но не всички версии на упоменатите приложения за четене го поддържат. CoolReader3 за Android го поддържа, но FBReader в ONYX BOOX - не. Все пак по темата - доста четци/приложения за четене поддържат архивен формат - дали ще се чете от общ архивен файл (архивна папка) или поединично - въпрос на подход(или предпочитание).
Аз имам ONYX BOOX M91S, Nook Simple Touch и EZ Reader Plus(на съпругата ми) - поради това винаги свалям книги или произведения поотделно, за да мога да ги чета на отделните четци(M91S - в къщи; Nook Simple Touch и EZ Reader Plus - в движение).
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости