Белия дявол

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Белия дявол

Мнение от drackon »

Няма да бъда многословен, вместо мен ще говорят трите книги. В типичния стил на Христо Калчев, една сага за непокорен дух, бунтар, боец, човек на честта и родолюбец. Тези думи са бедни, в сравнение с романите на Калчев. Приключения, смелост, предателство и наказание. Прочетете ги, няма да сбъркате...
Янек

Re: Белия дявол

Мнение от Янек »

Това са книгите направили ми най силно впечатление през последните месеци. Прочетох ги на един дъх и преоткрих отново Христо Калчев. Познавах го само като автора на вулгарните романи, но сега го видях като автор на историческа проза. Изключително силна и правдоподобна книга, да не говорим че е за една епоха от българската история за която нито се пише нито се говори (може би само "Време разделно" на Антон Дончев).
Докато я четох постоянно правех исторически справки за да съпоставям прочетеното с действителните събития от това време. Не само че хронологично всичко съвпадаше, но и според мен много точно е пресъздаден и духа епохата ( поне като сравнявам с написаното от други автори).
В заключение - препоръчвам тези книги на всеки който обича да чете за българската история, както и на тези които искат да прочетат нещо наистина вълнуващо и интересно.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости