Бернар Вербер

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Sto-Yan
Мнения: 15
Регистрация: 13 юни 2012, 13:57

Бернар Вербер

Мнение от Sto-Yan »

Търся книгите "Танатонавтите" и "Върховната тайна" на Бернар Вербер.
Издадени са от Колибри съответно през 2007 и 2006 година.
Книгите са с изчерпан тираж и издателството няма планове да ги пуска в електронен вариант (питал съм ги, защото все пак пускат доста книги в mtel ebook).
Ако някой ги има и ги сканира, ще се заема с корекция и sfb. С разпознаването (OCR) не ми се занимава, защото trial версията на FineReader изтече (не ме карайте да тегля пиратски ;)
Корекция и форматиране - това мога и това предлагам :)
Благодаря :D
103 683
lleizar
Мнения: 1
Регистрация: 13 септември 2012, 19:07

Re: Бернар Вербер

Мнение от lleizar »

И аз търсех много Танатонавтите.Закупих я от варна :D.Аз съм от София но нямам скенер такаче няма как да ти помогна.
Sto-Yan
Мнения: 15
Регистрация: 13 юни 2012, 13:57

Re: Бернар Вербер

Мнение от Sto-Yan »

Здраве да е ;)
Като му дойде времето ще се появят :P
103 683
TanyaD
Мнения: 1
Регистрация: 04 юли 2011, 01:00

Re: Бернар Вербер

Мнение от TanyaD »

Sto-Yan написа:Търся книгите "Танатонавтите" и "Върховната тайна" на Бернар Вербер.
Издадени са от Колибри съответно през 2007 и 2006 година.
Книгите са с изчерпан тираж и издателството няма планове да ги пуска в електронен вариант (питал съм ги, защото все пак пускат доста книги в mtel ebook).
Ако някой ги има и ги сканира, ще се заема с корекция и sfb. С разпознаването (OCR) не ми се занимава, защото trial версията на FineReader изтече (не ме карайте да тегля пиратски ;)
Корекция и форматиране - това мога и това предлагам :)
Благодаря :D

Предполагам, че е възможно да сте успял да намерите една или дори двете книги към настоящия момент, но все пак Ви изпращам връзка към електронна книжарница, от която може да се закупи първата от тях : http://books-bg.eu/bernar-verber/tanato ... -1008.html (в хартиен вариант).
Поздрави
Sto-Yan
Мнения: 15
Регистрация: 13 юни 2012, 13:57

Re: Бернар Вербер

Мнение от Sto-Yan »

Благодаря Ви за информацията!
Специално за "Танатонавтите" предпочитам да е в електронен вариант, защото другите книги от поредицата ги закупих в epub формат, а и "Колибри" вече редовно издават електронно (очаква се продължение с "Цикълът на боговете" съвсем скоро).
Разбира се, най-вероятно ще ми се наложи да закупя хартиеното издание и да го сканирам, но имам специално отношение към книгите си, което не ми позволява да ги разчекна върху скенера. Претенции, нали :)
Все още се надявам някой друг да ги сканира, а аз да помагам с корекцията :)
103 683
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости