Електронен четец

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.

Re: Електронен четец

Мнениеот Ф р а к с с » 26 юли 2017, 04:25

1. Пробвай на друг USB порт на същия компютър.
2. Обърни внимание на екрана на четеца. При някои модели като го включиш в компютъра, излиза въпрос дали устройствтоо да се използва като USB flash disk. Трябва да отговориш с OK или Yes.
3. Ако не излиза въпрос и четецът ти не се разпознава на нито един порт, опитай да използваш друг USB to microUSB кабел. Сред тези кабели често се срещат дефектни, при които двата проводника за напрежението работят, но единият от другите два, по които минават данните, е прексънат.
4. Ако нищо от изброеното не помага, опитай се да включиш четеца си към друг компютър. Ако и там не се разпознава - носи го в гаранционния сервиз.

Забележка: ако някой с много сила и малко мозък се е опитвал да напъха microUSB кабела в куплунга на четеца на обратно и го е повредил механично, това не е гаранционен дефект. Куплунгът се сменя в сервиз, цената е между 25 и 35 лв.
Ф р а к с с

Мнениеот zagria » 26 юли 2017, 08:20

Пробвал съм в три порта за USB. Имам и още, но тия са си в ред, щото с флашките нямам проблем. На четеца имам опция да избера когато свързвам с компютъра "Зареждане на батерията", "Връзка с компютъра" и "Избери ръчно едно от двете". Всичките съм ги пробвал - връзка ми се е получавала, само когато дам "Избери ръчно" и ми се покаже опцията . Щото при избиране ръчно когато компютърът не реагира изобщо при свързване, не ми излиза и въпроса на дисплея на четеца. Куплунгът не е повреден, много внимателно съм гледал преди да го вкарвам. Единствено изглежда остава да пробвам и с други портове, кабели и компютри и евентуално - носене в сервиза.
zagria

Мнениеот summer-knight » 26 юли 2017, 11:17

Пробвай на друг компютър. Пробвай първо да ръгнеш включен четец към изключен компютър и тогава да стартираш компютъра. Може ли четецът да е заспал и да трябва да му натиснеш копчетата, за да се събуди и компютъра да го види? Мърдаш ли случайно кабела? При мен mp3 плейъра ако му мръдна кабела изчезва като устройство и пак трябва да го вкарвам. Ако четецът случайно се появи в устройства и принтери, с дясно копче също има опция да махнеш драйвера и после рестарт.
Аватар
summer-knight

Мнениеот zagria » 26 юли 2017, 22:46

Благодаря ви много! Кабелът е бил. С друг кабел няма грешка. Със моя се случва и да направи връзка, ама редко.
zagria

Мнениеот DrunkenDonkey » 27 юли 2017, 19:26

Едит: не съм забелязал, че има и още една страница мнения и въпроса е решен :)
DrunkenDonkey

Предишна

Обратно към Техника за четене

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение