малко помощ

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
NadiaTrissen
Мнения: 13
Регистрация: 30 януари 2011, 06:14

малко помощ

Мнение от NadiaTrissen »

Често при сваляне на книги във .epub формат ми се губи корицата когато качвам във калибре. Мога разбира се да добавя корица но е малко дразнещо.Какво не правя както трябва?
Изображение
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: малко помощ

Мнение от petrovich »

Първо можеш да посочиш при кои книги става това.
Второ е хубаво да провериш дали случайно не теглиш произведение, а не книга, защото при произведенията няма корици.
Аватар
NadiaTrissen
Мнения: 13
Регистрация: 30 януари 2011, 06:14

Re: малко помощ

Мнение от NadiaTrissen »

Случва се обикновено когато тегля да речем всичко от автор.Тези които нямат корици се знаят. То си е написано че корицата липсва.
Изображение
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: малко помощ

Мнение от petrovich »

NadiaTrissen написа:Случва се обикновено когато тегля да речем всичко от автор.
Когато отново възникне такъв проблем ще те помоля да посочиш точно за коя книга става въпрос.

Тези които нямат корици се знаят. То си е написано че корицата липсва.
Не става дума за книгите, на които корицата им липсва, а за това, че произведенията нямат корица по принцип.
Аватар
NadiaTrissen
Мнения: 13
Регистрация: 30 януари 2011, 06:14

Re: малко помощ

Мнение от NadiaTrissen »

Всички книги от Маргарет Вайс
...ъм...тези май са последните на които свалих кориците отделно. Ще добавям заглавията тук ако се случи отново.
Благодаря. Не очаквах,че ще има такава бърза реакция

p.s. тук защо няма емотикон с целувки? веднага да се поправите за да мога да ви намляскам екипчето :)
Изображение
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: малко помощ

Мнение от petrovich »

Проверих всички книги. Всяка една от тях има корица.
Като влезнеш в страницата на "Маргарет Вайс" ще видиш, че срещу всяка корица на книга (отдясно) има връзки за сваляне на книгата. Когато свалиш книгата в Epub, FB2 или SFB ще забележиш, че в тези файлове се съдържа корицата.
Сигурно се бъркаш и сваляш произведенията, които наистина нямат корици. Тези произведения се намират най-отдолу във връзката, която съм ти посочил.

P.S. Това недоразумение с емотиконката ще трябва да се поправи. ;)
Аватар
NadiaTrissen
Мнения: 13
Регистрация: 30 януари 2011, 06:14

Re: малко помощ

Мнение от NadiaTrissen »

Ама нали и аз това обяснявам :) Те си имат корици ама като ги сваля накуп от списъка най-отдолу, разархивирам пакетчето, качвам във калибре и..нъцки..ням корици и туйто. Ама само понякога. Мислех, че проблема е от архиватора в началото. Опитах с WINRAR и 7zip и нямаше разлика.
Изображение
paparazi
Мнения: 1
Регистрация: 09 юни 2012, 14:43

Re: малко помощ

Мнение от paparazi »

И аз имам подобен проблем и не мога да се справя.
Последната и единствена промяна е направена от paparazi на 17 юни 2012, 17:33.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: малко помощ

Мнение от petrovich »

Книгите не могат да се свалят групово. Тази функция е активна само за произведенията. Така че теглите произведенията, които нямат корици, а не книгите.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости