Питанка отностно разказ...

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
turntablism
Мнения: 3
Регистрация: 07 май 2012, 10:32

Питанка отностно разказ...

Мнение от turntablism »

Здравейте колеги, приятели и скъпи любители на книгите. За първи път пиша тук и не знам дали това е раздела, но ми се стори най-подходящ за моя въпрос. На времето бях чел един разказ (роман) (не съм сигурен), в който ставаше въпрос за една експедиция или пътуване на някакви автомобили в търсене на нещо ( може би вода ). Те попадат в една скалиста местност на нещо странно. В една пролука между скалите се е образувала голяма кухина (камера) и в следствие на принципа на дйествие на "камера обскурА" там в ледените недра на скалите се е запазил образ на огромно чудовище от миналото. И те благодарение на това виждат това нещо. Има възможност да е на А. и Б. Стругацки ... Нещо в техен стил беше... Сигурно много не се разбира от обясненията какъв е сюжета, но който го е чел сигурно ще се сети за кой разказ питам. Ако някой знае нека пише тук в темата, ще съм благодарен. Хубава вечер :) ( В ума ми се върти нещо от сорта "сянка от миналото" "гости от миналото" "спомен от миналото" .. не знам .. )
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: Питанка отностно разказ...

Мнение от Шаркан »

разказът е от Иван Ефремов, но не мога да се сетя заглавието (така или иначе съм то чел на руски).
turntablism
Мнения: 3
Регистрация: 07 май 2012, 10:32

Re: Питанка отностно разказ...

Мнение от turntablism »

Струва ми се, че не е ЕФремов... Не ми е познат автора, а сега като прегледах нещата в читанка сред разказите му няма подобен... А аз бях чел моя точно от Читанка.. :) Други предположения ?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Питанка отностно разказ...

Мнение от NomaD »

Иван Ефремов. "Тень минувшего".
Изображение
turntablism
Мнения: 3
Регистрация: 07 май 2012, 10:32

Re: Питанка отностно разказ...

Мнение от turntablism »

Всъщност да.. точно това е разказа сега проверих. Не съм го чел в Читанка ами в един сборник който имах и го дадох на еидн приятел. Много благодаря и на двама ви...!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост