Търсене на конкретни книги. Почина проф. д-р Георги Лозанов

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Q
Мнения: 16
Регистрация: 01 май 2011, 14:26

Търсене на конкретни книги. Почина проф. д-р Георги Лозанов

Мнение от Q »

Почина проф. д-р Георги Лозанов - създателят на сугестологията. През 1971 г. книгата му "Сугестология" е издадена от "Наука и Изкуство", а през 2005 г. "Сугестопедия - десугестивно обучение" - от Издателството на Софийския университет. Ако някой ги има би ли ги сканирал. Аз се наемам с по-нататъшна обработка.
zelenkroki
Мнения: 88
Регистрация: 06 юли 2010, 14:01
Местонахождение: Трявна
Връзка:

Re: Търсене на конкретни книги. Почина проф. д-р Георги Лоза

Мнение от zelenkroki »

Трябват и повече книжки по психология на общуването.
http://www.youtube.com/watch?v=zSQB3sVeOR4
По-добре късно, отколкото още по-късно!
mechok1

Re: Търсене на конкретни книги. Почина проф. д-р Георги Лоза

Мнение от mechok1 »

To: dr_lozаnоv[маймунско_а]yahoо[точка]com
Докторе,
не се извинявам за фамилиарното обръщение, защото едно време "доктора" викахме на двама души: на Фройд и на Вас.
Изкарах един курс в откраднатия от Вас институт, после Ви намерих...имах вече виза за Щатите.
Не от добро, но Вие ми отделихте 4 часа за разговор - много благодаря за което.
Не успях нищо да дам от себе си като отговор на това.
Америка и американците са също толкова невежи, като всички невежи по света, но не ми повярваха тогава, когато имаше една единствена ваша книга на техния език.
Помня грубата кожена чанта, която държахте под бюрото си, носеща всичко останало от работата Ви.
Помня всичко...
.... Ужасно много време е минало, радвам се, че сте жив и здрав, а и ми е мъчно, като гледам снимката...и в огледалото като гледам, пак така...
Dragi Stanislav,
blagodaria Vi za tova prekrasno pismo, koeto mozhe da okurazhi vseki chovek.
Naistina si spomnih onova breme, za koeto Vie govorite i vsichkite ostanali godini sled tova...
... Pozhelavam i na Vas vsichko nai-dobro.
Dr G. Lozanov
Мдааа, отиде си, лека му пръст.
Последната промяна е направена от dts.dreamer на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Причина: обфускиране
Sasha

Re: Търсене на конкретни книги. Почина проф. д-р Георги Лозанов

Мнение от Sasha »

Q написа:Почина проф. д-р Георги Лозанов - създателят на сугестологията. През 1971 г. книгата му "Сугестология" е издадена от "Наука и Изкуство", а през 2005 г. "Сугестопедия - десугестивно обучение" - от Издателството на Софийския университет. Ако някой ги има би ли ги сканирал. Аз се наемам с по-нататъшна обработка.
Здравейте, имам втората книга в pdf формат, все още ли Ви е нужна?
Ако да, пишете ми мейл на egpopova[маймунско @]mail[точка]bg
Последната и единствена промяна е направена от dts.dreamer на 13 октомври 2020, 02:43.
Причина: обфускиране на поща
Ангелина Караславова, Сугестопед-специалист

Re: Търсене на конкретни книги. Почина проф. д-р Георги Лозанов

Мнение от Ангелина Караславова, Сугестопед-специалист »

Драги колеги, включвам се тук за да изразя мнението си като човек и сътрудник на Доктора в продължение на почти половин век...Името ми е Ангелина Караславова и може да ме намерите и във Фейсбук, на страницата ми "Сугестопедия със Система".
Сега, когато Д-р Лозанов вече го няма на този свят, е особено важно да се знае, че малкото негови книги, които е оставил са предназначени за специалисти - това означава, че единствено запознати на практика с методиката му и преминали начално сугесто-обучение и то - при сертифициран сугестопед-специалист, който непременно е работил с него през активните му творчески години и лично е преподавал под негово ръководство - може след това да започне да изучава научните му трудове.
Искам да подчертая, че все още има живи сугестопеди-специалисти, които "на живо" са се учили, творили и развивали заедно с Доктора Сугестопедията . Държа да отбележа тук отново и значението на "Сугестопедия...със Система" - т.е. SuggestoSystem AVICS. Благодаря.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости