Предупреждение за спойлери

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
LCF
Мнения: 5
Регистрация: 28 ноември 2009, 15:11

Предупреждение за спойлери

Мнение от LCF »

Здравейте.

Днес попаднах на предговора "Лицата на Кристофър Прист", който е публикуван като част от книгата на Прист "Машината на пространството". За съжаление вътре в този предговор има едно сбито описание на книгата "Преобърнатият свят", която исках да прочета след машината. Много, ама МНОГО неприятно ми стана, понеже се точех на света от няколко месеца и таман се бях наканил, а сега, знаейки какво ще се случи и какво ще открият героите, някак си цялото желание за четене ми се изпари.

Та идеята ми беше, дали има начин да се обозначат подобни текстове, така че човек да внимава какво чете. Аз пуснах по един коментар към предговора и книгата, но от опит знам, че коментарите не винаги се четат.

Мислех си за някакво предупреждение в началото на текста, примерно "Внимание, ако още не сте чели тази и тази книга ви препоръчваме да избегнете текста маркиран от редовете СПОЙЛЕР и КРАЙ НА СПОЙЛЕРА" (извинявам се, не ми хрумва български превод на спойлер в това значение).

За самото откриване - предлагам хората които попадат на такива текстове/предговори да алармират сайта. Не очаквам никой да тръгне да чете книгите подред и да пресява за спойлери.
Блоп.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Предупреждение за спойлери

Мнение от Бам Бам »

Аз лично не смятам за нужна намесата в оригиналните версии на книгите. От издателството са решили така да структурират книгата и това е. А коментарите се четат активно и са важна част при избора на книга за четене, вярвай ми.

Друг е въпросът, че разни хора, получили случайно модераторски права ги трият безразборно и без причина, но това сме го обсъждали другаде. Аз честно казано се отказах да давам полезна информация чрез коментарите към книгите, защото какъв е смисълът да го правя, след като някой върви след мене с метлата и забърсва всичко?
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости