Въпрос относно ABBYY FineReader 11

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
amonra
Мнения: 3
Регистрация: 29 февруари 2012, 20:35

Въпрос относно ABBYY FineReader 11

Мнение от amonra »

http://prikachi.com/images/988/4464988w.gif

Използвам ABBYY FineReader 11 за разпознаване на текст, но понякога мишката започва да мига в черно, като на снимката по-горе и вместо да добавям при редакцията на текста липсващата дума или буква програмата започва да трие вече написаното и на негово място да поставя новите думи, които пиша или букви. Незнам дали ме разбирате какво искам да ви кажа. Явно натискам някой клавиш и по този начин активирам тази функция на ABBYY FineReader 11 за редакция, чрез заместване на букви, думи с нови. Това е доста неудобно и дразнещо, моля ако някой знае как се решава проблема да ми пише. Само да добавя, че явно натискам някой бутон, които немога да разбера кой е и нещата се оправят, спира да мига това черното и мога да си добавям нови букви или думи без да ми трие вече.

Четох помощния файл, нищо не пише за бутона или аз не намерих къде пише за него.
zelenkroki
Мнения: 88
Регистрация: 06 юли 2010, 14:01
Местонахождение: Трявна
Връзка:

Re: Въпрос относно ABBYY FineReader 11

Мнение от zelenkroki »

Провери как действа клавишът Ins(ert) не само с програмата ABBYY FineReader. :)
По-добре късно, отколкото още по-късно!
amonra
Мнения: 3
Регистрация: 29 февруари 2012, 20:35

Re: Въпрос относно ABBYY FineReader 11

Мнение от amonra »

Благодаря много, това не го знаех. От тук е проблема. Иде ми да те разцелувам :lol: , колко се измъчих заради този клавиш. Безкрайни благодарности и благодаря за бързия отговор.
amonra
Мнения: 3
Регистрация: 29 февруари 2012, 20:35

Re: Въпрос относно ABBYY FineReader 11

Мнение от amonra »

Обаче новия ABBYY FineReader 11 в сравнение с версия 10 е много подобрен. Започнах разпознаването на една книга снимана с фотоапарат с ABBYY FineReader 10 и се налагаше 60% от текста да го пиша ръчно, защото не го разпознаваше. Излезе новата версия 11 и същия текст ми го разпознава на 95%, почти няма какво да дописвам на ръка. Много съм доволен. С нетърпение чакам да излезе версия 12 да видя какви ли ще са новите екстри и подобрения. :D
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости