Tърси се книга от финландски или шведски автор по откъслчени

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
s72

Tърси се книга от финландски или шведски автор по откъслчени

Мнение от s72 »

Привет,

Обръщам се към читателите на форума след като опитах да намеря всячески една книга, която съм чел преди време, но за съжаление не си спомням заглвието и.

Какво си спомняма от книгата:

- от шведски или финландски автор е
- мисля че започваше с това как главния герой е покорил планина и целува металната плоча, която се намира на върха при което езикът му залепва за нея (за това може и да се бъркам с друга книга)
- книгата е разказа за детските и тинейджърски години на автора в някакво малко северно градче
- описва се как са се забавлявали в шведската/финладнската пустош като малки: пиене на не докрай ферментирал алкохол , бой с въздушни пушки с децата от съседното градче, хокей на лед

За съжаление не си спомянм повече - книгата беше доста смешна като цяло и ми се иска да я намеря. Ще бъда благодарен ако някой може да помогне.

Поздрав
Роборид

Re: Tърси се книга от финландски или шведски автор по откъслчени

Мнение от Роборид »

Извинявам се, ако темата не е актуална след толкова дълго време, но пък отговорът може да бъде полезен и за някого другиго. Книгата е Поп музика от Пайала (Populärmusik från Vittula) на Микаел Ниеми, шведска. И, да, жестока е!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости