Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от drackon »

Никой не пише за автора и поредицата, та реших аз да се пробвам...Трилогията ми хареса, но края на третата книга малко ме разочарова - много мистика, отнесени разсъждения и намирисваща религия. Излезе четвърта книга - ,,Сплавта на закона /триста години по-късно/" и бях приятно изненадан. Според написаното от автора, това е нещо като междинна книга, преди замисленото продължение в две трилогии. Но това е бъдеще /за нас, читателите/, не се споменава, започнати ли са предвидените трилогии.
Essie
Мнения: 10
Регистрация: 31 май 2011, 13:02

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от Essie »

При мен пък май малко обратното се получи с поредицата - изцяло харесах трилогията, включително и края, а пък "Сплавта на закона" ми е малко отнесена. Героите не ме впечатлиха особено, а и не ми допадна много "уестърн" атмосферата, но това е въпрос на вкус, разбира се :)

Като цяло книжката не беше чак толкова лоша, но с нетърпение чакам Сандърсън повече да ме впечатли със следващите си книги - както от тази поредица, така и с финала на "Колелото на времето".
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от drackon »

Всеки с вкуса си, на мен последната много ми хареса... :D
Essie
Мнения: 10
Регистрация: 31 май 2011, 13:02

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от Essie »

Разбира се - всеки си има собствени вкус и предпочитания :)
sunabouzu
Мнения: 52
Регистрация: 11 декември 2010, 01:59

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от sunabouzu »

Последната се чете най-лесно и беше нещо като отдих преди следващата поредица която сигурно също ще е "отнесена"...
EvilForce

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от EvilForce »

Някаква идея от къде мога да намеря 2 и 3-а част на "Последната империя" в интернет пространството?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от Бам Бам »

Ти изобщо знаеш ли какво търсиш? "Последната империя" е името на първата книга от поредицата Мъглороден. Какво е това 2 и 3? Аз не, че не разбрах, но ме дразнят хората, които търсят помощ, а ги мързи дори да проверят как се казва това, което търсят.
ИвълФорс

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от ИвълФорс »

Търся втората част на поредицата "Мъглороден" от Брандън Сандерсън наречена "Кладенцът на възнесението".Също така търся трета част на поредицата "Мъглороден" от Брандън Сандерсън озаглавена "Героят на времето".Също така искам да подчертая ,че ги търся в електронен формат поради невъзможността да ги закупя на книга, което с удоволствие бих сторил ако се намирах в България.
Предварително благодаря на всеки,който би ми помогнал.
Информация за Барндън Сандерсън : http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... 1%8A%D0%BD
Информация за "Мъглороден" (на английски) : http://en.wikipedia.org/wiki/Mistborn_series
Ако не ги намеря здраве да е все някой ден ще си ги купя.

Моля никой да не се обижда, че обяснявам като на малоумни- мнението ми за хората посещаващи тези форуми е като за високо интелигенти и не искам да обидя никой.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от Бам Бам »

По едно време се мяркаха в работилницата на библиотеката, но вероятно ги е хванала липсата понеже са издадени твърде скоро. Може и да разбереш как да се сдобиеш с тях, ако обиколиш другите теми из форума. Има си начини.
ИвълФорс написа:Също така искам да подчертая ,че ги търся в електронен формат поради невъзможността да ги закупя на книга, което с удоволствие бих сторил ако се намирах в България.
Това, че си извън България не те прави по-различен от всички нас по отношение на достъпа до хартиени книги. Големите български онлайн книжарници доставят до целия свят и цените за доставката са доста приемливи, тъй че ако това, което пишеш е истина съвсем скоро можеш да четеш книгите след като си ги поръчаш, платиш и получиш по пощата.
Кирил Иванов
Мнения: 35
Регистрация: 30 април 2012, 06:43

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от Кирил Иванов »

Поредицата не съм чел, но ще я прочета, защото от повечето познати, които са я чели поредицата, казват, че е добра. Пък и сега като излезе "Пътят на Кралете" и прочетох един откъс от първия том онлайн, който изтеглих и след това изтрих, като се препратих към няколко сайта един след друг и след това трябваше да чакам няколко минути свалянето. Но си струваше да си се позанимавам, защото свалих и картините. Когато прочетох откъса си казах "Този човек пише адски добре". След това го изтрих, защото беше просто малък откъс от първата глава. Нямам търпение да "взема" "Мъглороден", но това ще бъде когато си намеря време за тази няколкотомна поредица. Но ще я "взема" някой ден. :? :D
Един вечен мечтател запленен от приказните светове.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от drackon »

Докато се аканиш, ще ти трябва кредит за да ги купиш... :D Започна и трета поредица на автора... :mrgreen:
jboss
Мнения: 1
Регистрация: 08 януари 2011, 01:29

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от jboss »

В Замунда има цялата поредица на торент.А за книгата,просто невероятна.

Поздрави
виктор

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от виктор »

Аз лично имам много високо мнение за поредицата "Мъглороден", а и въобще за автора. Всеки който се чуди дали да започне да я чете, да не се чуди, а да започва. Няма да съжалява.

Моля ако някой разбере кога ще излезе следващата книга, имам предвид след "Сплавта на закона", моля го да пише!!!

Благодаря предварително!!!
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от drackon »

Сандерсън е много противоречив Автор. За мен! ,,Пътят на кралете" и ,,Елантрис" не ми харесаха и сега ще ги продам!!! А ,,Мъглороден" е разкош! Вече ще купувам много внимателно негови книги...
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от Бам Бам »

"Сплавта на закона" излезе отдавна и я има по книжарниците, но не е нищо особено като качество.
timotybg
Мнения: 18
Регистрация: 04 август 2011, 14:15

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от timotybg »

lib.rus.ec има The Alloy of Law на български. Иначе последната поредица ( The way of kings) е може би най-доброто, което съм чел от Сандерсън, но за съжаление до момента е излязла само първа част (в два тома).
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от hellhand »

поредицата много ми харесва :D .Прочетох първа книга и сега съм на втора която като че ли е малко по-слаба но пак не е лоша.Надявам се и третата да ми хареса.
Elly from Santoria

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от Elly from Santoria »

jboss написа:В Замунда има цялата поредица на торент.А за книгата,просто невероятна.

Поздрави
Благодаря ти за този комента :D Къде ли не бях търсила третата книга, вклучтелно и Замунда, но изглежда с грешни критерии. Сега като знаех, че го има го намерих без проблеми :D :D
nEd

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от nEd »

Изчетох цялата поредица "Мъглороден" и съм много впечатлен. Целият сюжет е изключително оригинален, което доста рядко се случва в повечето фентъзита :)
R@D|/|

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от R@D|/| »

Изключително много ми хареса поредицата. Прочел съм изключително много фентъзи поредици и тази определено е сред любимите ми. Цялата поредица е оригинална, увлекателна и отчасти непредвидима. Друго, което ме впечатли е, че за разлика от други фентъзи поредици, наглед мрачната атмосфера изобщо не се усеща, нещо, което ме е отказвало от не една интересна книга.
stamatov

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от stamatov »

Някой знае ли откъде може да се закупи първата част на "Мъглороден"? Проверих във всички книжарници (online и реални), всички форуми и обяви... нищо. Чета книги само на хартия и нямам проблем с финансите, но такива ситуации страшно ме изнервят... имаш пари и желание да си купиш нещо... а не може! Това само в България го има, всяка книги на английски която съм търсил/купувал до сега я има (някой с 10+ преиздавания), на практика в англоезичния свят липсва думата "изчерпан". Ако някой може да помогне с информация ще бъда благодарен.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Бр. Сандърсън и ,,Мъглороден"

Мнение от drackon »

stamatov написа:Някой знае ли откъде може да се закупи първата част на "Мъглороден"? Проверих във всички книжарници (online и реални), всички форуми и обяви... нищо. Чета книги само на хартия и нямам проблем с финансите, но такива ситуации страшно ме изнервят... имаш пари и желание да си купиш нещо... а не може! Това само в България го има, всяка книги на английски която съм търсил/купувал до сега я има (някой с 10+ преиздавания), на практика в англоезичния свят липсва думата "изчерпан". Ако някой може да помогне с информация ще бъда благодарен.
Предлагам цялата поредица, четири книги, на корична цена 64.00 лв. или по-точно 9 63.96 лв.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости