Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
thefly
Мнения: 73
Регистрация: 17 май 2009, 12:24
Местонахождение: София
Връзка:

Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от thefly »

Привет на почитаемата публика!

Сблъсках се с проблем с ViewSonic VEB620-W, за който не можах да намеря отговор по руско- и англоезичните форуми. Всичко в този четец ме устройва, освен вградените шрифтове, които той ползва, когато чете FB2-книги. Знае ли някой как се сменят шрифтовете на тази читанка?

Сега ми хрумва вариант да го пробвам да чете EPUB с вграден шрифт. Даже не съм сигурен дали това е възможно :)
djiliev
Мнения: 8
Регистрация: 31 октомври 2011, 14:18

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от djiliev »

Аз имах ViewSonic VEB620. Казвам ИМАХ защото го върнах на Техномаркет. Оказа се че нито един ViewSonic VEB620 не чете epub на кирилица. Проблема не е в фирмуера. Хардуерен е. От техномаркет си признаха и ми върнаха парите. Няма оправия. Изобщо отказах да се занимавам с сервиза им. От техномаркет бяха длъжни да го сменят защото не могат да го поправят и отделно са ме подвели че чете формати които не поддържа.
Ако можеш го смени.
Шрифтовете са ужасни и ги бях намразил. А единствено epub е с добри шрифтове но за жалост четеше до 4та страница и забиваше ужасно. Пробвахме 5 броя и всичките са един дол дренки.
Гост

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от Гост »

И моят компютър не показваше никаква кирилица. Проблемът не е в операционната система, хардуерен е. Смениха ми го и сега няма проблем.
djiliev
Мнения: 8
Регистрация: 31 октомври 2011, 14:18

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от djiliev »

На моя не можаха да ги оправят в БГ сервиза и ми върнаха парите.
тоб80

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от тоб80 »

Взеха четеца ми Veb 620 от Техномаркет (Цариградско шосе до Метро) и го пратиха в сервиза на Viewsonic на 25.12.2011. Служителкита от щанда и от офиса до касите бяха доста нелюбезни, но както и да е. Звъняхме им преди 2-3 дни. Крайно нелюбезни отговори от сорта.."госпожо срокът за сервиз е един месец, вие звъните само на 20 ия ден" .Поредно неадекватно отношение от Техномаркет. Още повече, че явно проблемът с този четец не е изолиран случай,а и не би се оправил от висене на четеца в сервиза. избигвайте и четеца и веригата
Гост

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от Гост »

Техномаркет са известни със своята немарливост. Аз съм си взимал рутер Белкин от тях. Сменяха ми го няколко пъти ( постоянно се дисконектваше без причина). Някаква управителка се появи на 5ят път и ми каза, че не съм могъл да го настройвам правилно. При молбата ми да го настроя пред тях за да видя, че има проблем тя ми отговори, че нямали безжичен интернет - нямало как да видят. Тя имала такъв модел вкъщи, който не правел въобще проблеми. След 7-8 ходения и много нерви от двете страни накрая склониха да ми върнат парите като с обидното си държание ме изпратиха от магазина
tob80

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от tob80 »

продължение по историята с Техномаркет и veb-620 Viewsonic с две думи отказаха да ми го сменят, защото от фирмата за сервизна поддръжка на тези устройства (Риск Електроник ООД), излезнаха с констатацията, че уреда е наред. Съответно при връчването ми на констатацията устройството отново блокира -при пускането на книга с epub формат. Служителката най- безцеремонно заяви, че нищо немогло да се направи и че тя имала някакво друго устройство което също така не могло да бъде заменено. Те си измиват ръцете със сервиза. След като се прибрах в къщи и прочетох на спокойствие констатацията от сервиза с огромно учудване разкрих, че констатацията от сервиза е била адресирана не до мен а до друг господин( мога да цитирам имена). Най-смешното, е че той е закупил същото устройство на същата дата :24.12.2011 и е подал рекламацията в Техномаркет Цариградско шосе два дни след мен. Дефакто те са ми върнали грешно устройство принадлежащо на друго лице.Колко ли още такива случаиима. Огромна небрежност от цялата фирма. Предложения за последващи постъпки? Комисия за защита на потребителите дали би помогнала? Не съм за 300-те им лева, но нещо в отношенията между фирма клиент при тях ме подразни и ме амбицира да се позаяждам с тях.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от petrovich »

tob80 написа:Предложения за последващи постъпки? Комисия за защита на потребителите дали би помогнала? Не съм за 300-те им лева, но нещо в отношенията между фирма клиент при тях ме подразни и ме амбицира да се позаяждам с тях.
Комисията за защита на потребителя действа приказно на такива „хубавци“. И колкото повече хора си търсят правата, толкова повече ще се съобразяват търговците (особено големите вериги магазини). Другият изпитан метод е постоянно да ходиш и да ги тормозиш, докато накрая не сколасат да ти върнат парите или да ти дадат друго ново устройство. Успех. :wink:
djiliev
Мнения: 8
Регистрация: 31 октомври 2011, 14:18

Re: Шрифтове на ViewSonic VEB620-W

Мнение от djiliev »

На мен ми върнаха парите. Пазарих си за 250 лева други неща.
Трябва да бъдете по настоятелни. Аз им цитирах един член от ЗЗП (закон за защита на потребителите) http://www.electron.bg/download/zakon_zzp.pdf , че сделката е нищожна поради това че ТЕ не са ме информирали за евентуалните проблеми с устройството с формата epub на кирилица. Отделно устройството поради това не отговаря на спецификациите които те са изложели при покупката - да чете epub. Това е измама и поради това са длъжни да ми върнат парите.
Те са известни с това че пари не връщат- дадоха ми право да си пазаря за сумата - 250 лева от магазина им други стоки.
Господина от сервиза на ViewSonic ми се моли по телефона да съм изтеглил рекламацията понеже съм им оронвал престижа. Викам му дай ми 250 лева и няма проблем. Ама не искаше . Тогава обърнах играта и само магазина гоних. Те са ДЛЪЖНИ по закон да подменят стоката с работеща или ако новата стока също не работи както се иска да върнат парите. И го направиха. Бъдете по настоятелни.
Този боклук никога няма да зачете кирилица в формат epub. Затова ще си купя Киндъл. Но това е друга тема.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости