ЗА и ПРОТИВ Kindle

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!

ЗА или ПРОТИВ Kindle

ЗА
94
48%
ПРОТИВ
93
47%
Все ми е едно
10
5%
 
Брой гласове: 197

ventsy
Мнения: 17
Регистрация: 22 септември 2011, 06:45

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от ventsy »

Аз си купих Нук. Това е четеца на може би най-голямата верига книжарници в САЩ, Barnes & Nobles. Той поддържа епъб формата, и също има функция чрез която да закупуваш книги през сайта на Barnes & Nobles, books.com.
Цените са прилични, даунлоада отнема под 1 минута с уйфи.
Модела който си взех е чернобял, и е само четец, но съм много доволен. Екрана е с електронно мастило така че батерията държи около 2 - 3 седмици.
Мислих да си взема Киндъл, но факта че не поддържа епъб формата ме отказа.
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от bla »

littleclown написа:И аз не мога да разбера защо подобни теми не могат да се обсъждат спокойно, ами винаги се стига до нападки и непремерени изречения.

bla, четеца който ползваш сигурно е чудесен, но не струва ли малко повече парички от Kindle? (визирам последния, който с рекламите ми излезе около 120лв).

Neilor, в тази тема определено не е важно словото, а джаджата. Нали все пак за това си говорим тук.

Подръжката на малко формати за мен е най-валидния аргумент против Kindle до момента. Но и цената му е по-ниска поради същата тази слаба поддръжка на формати. Тоест - да има алтернативи на Kindle, които струват повече пари и могат повече неща.

Но от друга страна Kindle има нещо доста приятно и ценно - архив. Ако някой е ползвал Whispersync знае колко приятно е да знаеш, че всичко на четеца ти се пази и на поне още едно място. Ъпването и конвертирането на книги с просто изпращане на e-mail също е полезна и удобна функция.

Освен това ние тук сме малко отдалечени от идеята да закупуваме електронни книги, но цялата интеграция с Amazon е безценна за хората, които и без това ползват сайта. Намаляването на цената със слагане на рекламен screensaver, също е много добра идея, която позволява дори и хора без много възможности да имат подобно устройство - както казах последното ми струваше 120лв.

littleclown не е коректно да сравняваш по цена 6'' четец с 10''. Kindle dx e $379 без ддс без мито и без транспорт. Отива над 720 лв ако си го поръчаш от България без да съм сметнал транспорта понеже ме мързи да ровя в сайта на амазон. Четеца който ползвам аз в момента е точно 743 лв. А колкото до синхронизацията остана и да не предлагат такава услуга при условие че четците им са дървени и не можеш да си качиш всичко което те интересува без да станат неизползваеми.
littleclown
Мнения: 32
Регистрация: 27 септември 2011, 16:59

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от littleclown »

Колкото е некоректно да се сравняват цените на четци с различни възможности, толкова е некоректно да се сравняват възможностите на четци с различни цени.
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от bla »

littleclown написа:Колкото е некоректно да се сравняват цените на четци с различни възможности, толкова е некоректно да се сравняват възможностите на четци с различни цени.
Не виждам нищо некоректно в сравнението. Сравнявам възможностите на два 10'' четци с почти еднакви цени.

1) Единия е любимият ви kindle модел dx graphite а иначе казано те това: http://www.amazon.com/Kindle-DX-Wireles ... 1284007011

2) А другият е този който аз ползвам който е на подобна цена.

Най-смешното е че даже истинският производител е един и същ. Китайците от Foxconn.

Като възможности нямат нищо общо !!!

Изобщо някой от купилите kindle да си е направил поне малко труд да прочете в нет-а какви са вариантите и какво печели и какво губи с тази му покупка.
В сайтове като този даже са го систематизирали : http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix
Последната промяна е направена от bla на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
autosvet
Мнения: 1
Регистрация: 01 декември 2011, 14:12

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от autosvet »

И кой е твоя четец?

Разлика в китайските стоки произведени дори в една и съща фабрика на една и съща поточна линия има и тя е в качествения контрол на финала.
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от bla »

autosvet написа:И кой е твоя четец?

Разлика в китайските стоки произведени дори в една и съща фабрика на една и съща поточна линия има и тя е в качествения контрол на финала.

http://www.pocketbook-int.com/bg/produc ... etbook-903
петя84
Мнения: 1
Регистрация: 29 юли 2011, 15:35

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от петя84 »

харесах си нещо от тук - обаче има ли фирмен магазин; предпочитам да го разгледам и да ми го включат, отколкото да го поръчвам на сляпо?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: ЗА и ПРОТИВ Kindle

Мнение от Mandor »

Както се казваше във вица: „Ние ви предупреждавахме!“
Очевидно нямате какво повече да кажете по темата.
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости