за мета информацията, не знам дали е точно грешка

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Гост

за мета информацията, не знам дали е точно грешка

Мнение от Гост »

преди разделянето на нещата на книги и произведения, в сваляния фб2 файл имаше информация за поредицата/вида (роман, разказ...).
сега я няма в метаинформацията за произведението, може би я има в информацията за книгата, но на практика, това дали е роман или към коя поредица принадлежи е част от произведението, не от книгата

за справка, -> този пост
http://forum.chitanka.info/topic1742-60.html#p10434
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: за мета информацията, не знам дали е точно грешка

Мнение от Mandor »

Може ли пример, за да се ориентирам по-лесно? В момента FB2-версията на всяко произведение, което е част от поредица, включва и метаинформация за поредицата — проверих няколко случайни текста.
Включването на информация за поредицата и във FB2-файла на книгата (когато съдържа само едно произведение) е планирано, но не е ясно кога ще бъде реализирано — не е от най-належащите функции в момента.
Гост

Re: за мета информацията, не знам дали е точно грешка

Мнение от Гост »

примера е в линка който съм дал отдолу, верно не е за поредица, а за тип на произведение (роман), но ясно се вижда разликата между двете версии старата и новата
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: за мета информацията, не знам дали е точно грешка

Мнение от Mandor »

Е, това е проблемът с анонимните гости — човек не знае, че става въпрос за едно и също лице. :wink:

Примерът с „Десет малки негърчета“ е неподходящ, защото тази книга не е част от никоя литературна поредица. Съответно и няма нищо записано в полето „Поредица“.


Добавено: Освен това е некоректно да правиш сравнение между FB2-файловете, генерирани от сайта, с FB2-файловете, генерирани чрез други програми.
Гост

Re: за мета информацията, не знам дали е точно грешка

Мнение от Гост »

Mandor написа:Добавено: Освен това е некоректно да правиш сравнение между FB2-файловете, генерирани от сайта, с FB2-файловете, генерирани чрез други програми.

са нема да се закълна, ама мисля, че и в двата случая е от аехива на petrovich
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: за мета информацията, не знам дали е точно грешка

Мнение от Mandor »

А-а, ясно. Подведох се по раздела, в който си пуснал съобщението — „Съобщения за грешки из сайта“.
Щом става въпрос за FB2-архива, трябва да зададеш въпроса на petrovich. Този архив не се поддържа от екипа, а е лична инициатива.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости