Четене на .epub

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
petar91
Мнения: 1
Регистрация: 05 септември 2011, 23:20

Четене на .epub

Мнение от petar91 »

Здравейте, доста търсих в интернет, и тука имаше информация, но доста неща не разбрах, за това отварям темата.

Свалих си няколко книги във формат .epub, като намерението ми е да ги чета с Adobe Digital Editions на компютъра. Проблемът е, че не престават да ми излизат тези въпросителни - ??? в целия текст. Ще ви помоля да ми обясните какво да направя във вече свалена книга, че да ги премахна и също така, ако сам конвертирам книга във формат .epub как да ги избегна? Благодаря Ви!
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Четене на .epub

Мнение от moosehead »

Моят съвет е, да се ориентираш към друга програма за четене - AlReader, Cool Reader… Там всичко си е наред. :)
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Четене на .epub

Мнение от Mandor »

Напълно съм съгласен. Плюс още малко пояснения…
По неизвестни причини програмите на Adobe не се разпространяват с пълноценни Unicode-шрифтове. Това е и причината чистите .epub-файлове на кирилица да се визуализират с въпросителни. По този въпрос има доста оплаквания във форума на Adobe (и не само за кирилицата), но — без резултат.
Единствената възможност за избягването на тези въпросителни е при конвертиране от друг формат да се вградят и използваните шрифтове, макар че обемът на крайния файл се увеличава непропорционално. Същото важи и при „поправка“ на налични текстове.
Моят съвет е същият — да си избереш нещо по-леко и работоспособно от изброените от moosehead. Има дори плъгини за браузери.
Милен10
Мнения: 14
Регистрация: 17 октомври 2011, 12:30

Re: Четене на .epub

Мнение от Милен10 »

Опитай с този конвертор http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=11567 Преобразувай fb2 файла в epub. Аз имам Pocketbook и сега символите се изобразяват правилно.
rtrtrt
Мнения: 1
Регистрация: 03 март 2012, 11:04

Re: Четене на .epub

Мнение от rtrtrt »

Аз лично ползвам този конвертор
Аватар
dxtao
Мнения: 3
Регистрация: 05 март 2012, 01:23
Местонахождение: София

Re: Четене на .epub

Мнение от dxtao »

Какви са ти регионалните настрйки на системата?
The system locale determines the default character set (letters, symbols, and numbers) and font used to enter and display information in programs that don't use Unicode. This allows non-Unicode programs to run on your computer using the specified language. You might need to change the default system locale when you install additional display languages on your computer. Selecting a different language for the system locale doesn't affect the language in menus and dialog boxes for Windows or other programs that do use Unicode.

Click to open Region and Language.

Click the Administrative tab, and then, under Language for non-Unicode programs, click Change system locale. If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

Select the language, and then click OK.

To restart your computer, click Restart now.
Sometimes love's a loaded gun and it shoots to kill...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости