"Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глави

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
kokokok
Мнения: 2
Регистрация: 13 юни 2011, 09:39

"Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глави

Мнение от kokokok »

Здравейте и от мен!
Поразгледах форума и се надявам, че не повтарям темата.
Със съжаление забелязах, че в посочената книга липсват глави от 32 до 39 на книгата. Жалко! С такова удоволствие я четях...
Вярвам, че ще направите необходимото!
Ti6anko
Мнения: 17
Регистрация: 09 декември 2009, 00:02

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Ti6anko »

Здравей!
Книгата е редактирана от мен, но не съм я сканирал аз. Ще помоля човека, който ми я изпрати, да сканира липсващите глави и ще ги добавя към книгата. Вероятно ще трябва да попрекъснеш за известно време четенето, докато добавя липсващата част.
Може да захванеш друга книга на Дъглас Пресън, автора няма "слаби" книги. :)
kokokok
Мнения: 2
Регистрация: 13 юни 2011, 09:39

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от kokokok »

Здравей!
За авторът - абсолютно си прав!!! Скоро го открих и много съм впечатлен...
Пък за прекъсване... Аз ги чета много пъти книгите, само да си заслужават... Тази определено ще я повторя след време! А сега все пак така ще я дочета...
Благодаря ти за отговора! Успехи!!!
ivakriva
Мнения: 4
Регистрация: 15 февруари 2012, 00:01

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от ivakriva »

Здравейте! Търся тази книга сигурно вече 2 години и толкова се зарадвах като я открих тук. За голямо мое разочарование обаче главите продължават да липсват 6 месеца след откриване на темата. Обожавам Престън и Чайлд и имам почти всичките им книги. Тази не е издавана поне от 9- 10 години... Ще се радвам, ако поне тук мога да я прочета. МОЛЯ ВИ! ДОВЪРШЕТЕ СКАНИРАНЕТО!!!
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Бам Бам »

Това е ужасно наистина. По една случайност и аз я чета в момента и тъкмо минах 20-та глава. Тази тема направо ми попари очакванията. Ако до няколко дена не се намерят оригиналните сканове ще се опитам да направя нещо по въпроса. Оказа се, че книгата я има в една близка библиотека.
Ti6anko
Мнения: 17
Регистрация: 09 декември 2009, 00:02

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Ti6anko »

Ако намерите и сканирате липсващите глави ще ги коригирам. Съжалявам, че така се е получило с тази книга.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Бам Бам »

Аз снощи стигнах точно до мястото, където са липсващите глави и продължих да чета нататък, но не съм сигурен, че наистина се губи нещо. Трудно ми е да забележа прекъсване на сюжета и ми се струва, че може би става въпрос за проблем с номерацията, а не за липсващи глави.
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от gogo_mir »

Проверих текста на руски, главите наистина липсват.
ivakriva
Мнения: 4
Регистрация: 15 февруари 2012, 00:01

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от ivakriva »

Изморих се да чакам! Темата е отворена на 5-ти август 2011. Днес е 02 март 2012... Резултат- НЯМА! Искам да помоля, ако някой знае от къде мога да си закупя книгата, да ме насочи. Голяма фенка съм на Престън и Чайлд и имам почти всичките им книги. Искам и тази! Помагайте, моля!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от petrovich »

Тъй като виждам, че имаш силна нужда да помогнеш на останалите потребители ще те насоча как може да се попълни липсващата част от текста. Можеш да идеш в градската библиотека и да снимаш с телефон или фотоапарат липсващите страници, които след това да споделиш с Ti6anko, който да ги обработи, за да се допълни липсващото.
Така хем ще прочетеш книгата, хем ще допринесеш за проекта „Моята библиотека“. :wink:
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Endymion »

Ако си от София, най-вероятно на Славейков ще успеят да ти намерят една бройка.
ivakriva
Мнения: 4
Регистрация: 15 февруари 2012, 00:01

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от ivakriva »

petrovich написа:Тъй като виждам, че имаш силна нужда да помогнеш на останалите потребители ще те насоча как може да се попълни липсващата част от текста. Можеш да идеш в градската библиотека и да снимаш с телефон или фотоапарат липсващите страници, които след това да споделиш с Ti6anko, който да ги обработи, за да се допълни липсващото.
Така хем ще прочетеш книгата, хем ще допринесеш за проекта „Моята библиотека“. :wink:
Знаеш ли, ако имах време да ходя по библиотеки, нямаше да се хабя да си купувам книгите. Но тъй като тази е доста старо издание и я няма никъде, реших, че поне тук ще я намеря, но уви... Благодаря за идеята, но ти също можеш да я изпълниш, нали?!?!?
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Inf »

Че защо да го прави ? Той не търси книгата, а е направил много повече от Вас, от мен и много други за проекта. Може би защото е имал много свободно време, нямал е ангажименти... личен живот... или най - вече е правил "необходимото!", за да не се измори някой да чака наготово. :)

Изобщо, защо някой трябва да си прави труда... и за наградата да му напишат "Резултат- НЯМА!"? :D

Може би ако знаехте отговора на тези "въпроси" (нищо че са реторични), нямаше да се налага да ги задавам...
Ti6anko
Мнения: 17
Регистрация: 09 декември 2009, 00:02

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Ti6anko »

Здравейте!
Днес съм поръчал книгата от библиотеката, ще сканирам липсващите глави и ще ги кача, че виждам се е отприщила "вълна от недоволство".

Честит празник на дамите!
~HT

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от ~HT »

ivakriva написа: Знаеш ли, ако имах време да ходя по библиотеки, нямаше да се хабя да си купувам книгите. Но тъй като тази е доста старо издание и я няма никъде, реших, че поне тук ще я намеря, но уви... Благодаря за идеята, но ти също можеш да я изпълниш, нали?!?!?
Мърла! (Изхабена от купуване на книги.)
Ti6anko
Мнения: 17
Регистрация: 09 декември 2009, 00:02

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от Ti6anko »

Днес ходих до библиотеката и взех книгата. Искам да ви кажа, че в книгата издадена на български, наистина липсват въпросните глави. Явно проблема е в издателството, а не в мен (коректора) или човека сканирал текста.

Текста го има пълен, но е на руски език. Който иска и може да си прочете липсващите глави от там. Ето и линк към него - http://lib.rus.ec/b/183108/read
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от petrovich »

А оттук и на английски език. От същия сайт можете да си изтеглите цялата книга в epub.
ivakriva
Мнения: 4
Регистрация: 15 февруари 2012, 00:01

Re: "Натюрморт с гарвани" от Престън и Чайлд - липсващи глав

Мнение от ivakriva »

Ti6anko написа:Днес ходих до библиотеката и взех книгата. Искам да ви кажа, че в книгата издадена на български, наистина липсват въпросните глави. Явно проблема е в издателството, а не в мен (коректора) или човека сканирал текста.

Текста го има пълен, но е на руски език. Който иска и може да си прочете липсващите глави от там. Ето и линк към него - http://lib.rus.ec/b/183108/read
Благодаря за отделеното внимание! Ще се опитам да я изтегля на английски и да я преведа, но не гарантирам кога и дали изобщо ще стане! Хубава вечер и отново благодаря!
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост