e-books

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
mimi72
Мнения: 1
Регистрация: 04 август 2011, 14:48

e-books

Мнение от mimi72 »

Привет!
Не съм запозната с правата и всичко останало свързано с книгоиздаването и не знам до колко е осъщъствима идеята ми, но все пак реших да я споделя с вас.
От много години живея извън България и съм много благодарна че ви има, Вие сте ми най лесния, бърз и достапен начин да чета литература на родниа си език! Българите зад граница сме наистина много и жадни за книги на български език, та идеята ми е има ли начин да качвате нови изданиа в електронен вид разбира се срещу заплащане ...
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: e-books

Мнение от Борислав »

mimi72 написа:... идеята ми е има ли начин да качвате нови изданиа в електронен вид разбира се срещу заплащане ...
Идеята ти вече е осъществена от електронната книжарница е-Книги. Там ще намериш прекрасни творби и от много български автори.
pauldanov
Мнения: 3
Регистрация: 02 януари 2011, 15:08

Re: e-books

Мнение от pauldanov »

Искам да доразвия идеята. В е-Книги изборът е много малък, вероятно защото са включени автори, които лично са предоставили правата. Струва ми се, че би могло да се преговаря с издателсвата у нас, които вероятно са най-големите врагове на "Моята библиотека" и които имат съответните авторски права. По подобен начин Стив Джобс е решил проблема през 2001 г. с големите звукозаписни компании и е създал ITunes. Повечето от нас с готовност биха си платили за книга, която да излиза в електронен вид, вместо на хартиен носител. Ползата е за всички по веригата до читателя.
Одисей

Re: e-books

Мнение от Одисей »

Има Мтел/ебоокс - http://www.mtel.bg/ebook/store/index.php
Има и biblio.bg
Има и други

С доста сериозен набор заглавия.
По-липсваща е частта - "Повечето от нас с готовност биха си платили за книга, която да излиза в електронен вид"

За да могат да направят Моята библиотека нещо подобно се изисква юридическа регистрация и доста административни подробности
sir_Ivanhoe
Мнения: 14
Регистрация: 06 януари 2008, 16:47
Връзка:

Re: e-books

Мнение от sir_Ivanhoe »

Одисей написа:Има Мтел/ебоокс - http://www.mtel.bg/ebook/store/index.php
Има и biblio.bg
Има и други

С доста сериозен набор заглавия.
По-липсваща е частта - "Повечето от нас с готовност биха си платили за книга, която да излиза в електронен вид"

За да могат да направят Моята библиотека нещо подобно се изисква юридическа регистрация и доста административни подробности
Не знам кой си и какъв си. Нито ме и интересува!
Но, според теб май е добре да се затвори националната библиотека "Св.Св.Кирил и Методий"? Защото от там пари НЕ се изкарват.
Започвам да си мисля, че си някаква подлога на ЯК! Защото постоянно подстрекаваш тук да се нарушат законите, за да може да се затвори най-добрата електронна библиотека в България.
Май не си разбрал, че такива, като теб само разбиват духовността, вкарвайки "търговците в храма".
И не се прави на голям бизнесмен, посочвайки ми несериозни начинания в бизнеса с електронни книги. Също така не ми споменавай за Амазон, защото едва ли ще можеш да докараш финансиране, колкото имат те!
Изключително много ще съм ти благодарен, ако спреш да изливаш помия тук. Ако искаш да работиш за каузата "Читанка", работи по сегашните правила, ако не, не дразни останалите и се махай!
Одисей

Re: e-books

Мнение от Одисей »

Моля?
Какво беше това?
sir_Ivanhoe
Мнения: 14
Регистрация: 06 януари 2008, 16:47
Връзка:

Re: e-books

Мнение от sir_Ivanhoe »

Одисей написа:Моля?
Какво беше това?
Беше това, което отдавна си търсиш, ама тук са все възпитани хора и не смеят да ти го кажат...
Аз, понеже съм всеизвестен грубиян...
Одисей

Re: e-books

Мнение от Одисей »

Ако обясниш и какво общо има с темата?
П.С.Айвенго беше предател, не грубиян, не си чел правилно.
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: e-books

Мнение от NomaD »

Богданов, не се прави на разсеян менестрел, неуместно уплел се в гомеровский гекзаметр. Иде реч за високомерното и манипулативно позициониране на твоята персона по определен кръг от теми в този форум, което провокира конфликтни ситуации, чужди на духа на "Читанка", а и на която и да е библиотека като културна институция. Поради това ти се каза, че деконструктивното ти присъствие във форума на Моята библиотека е нежелано.
Изображение
sir_Ivanhoe
Мнения: 14
Регистрация: 06 януари 2008, 16:47
Връзка:

Re: e-books

Мнение от sir_Ivanhoe »

Одисей написа:Ако обясниш и какво общо има с темата?
П.С.Айвенго беше предател, не грубиян, не си чел правилно.
Ако ти не виждаш какво общо има с темата, то какво да ти обяснявам?
Явно, или си провокатор, или си недостатъчно развит... само се чудя ментално или социално...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост