Amazon Kindle

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
bono

Amazon Kindle

Мнение от bono »

Някой знае ли дали може да се сваля от тук за Amazon Kindle ? Кой / в какъв формат? ЩЕ е супер ако мога да ползвам Киндл да чета българска литература.
КА

Re: Amazon Kindle

Мнение от КА »

Могат да се ползват книгите без проблем.Свали си тази програма http://calibre-ebook.com/download_windows тя ти конвертира книгата в подходящ формат, разпознава Kindle , извършва синхронизация между библиотеката на компютъра и в Kindle.Най-добре е според мен да се свалят книги във формат epub или fb2.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Amazon Kindle

Мнение от moosehead »

Аз препоръчвам да се конвертира mobi от epub. :)
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
mechok1

Re: Amazon Kindle

Мнение от mechok1 »

И защо именно? Има ли някакви технически причини и ако да, моля сподели.
moosehead написа:Аз препоръчвам да се конвертира mobi от epub. :)
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Amazon Kindle

Мнение от moosehead »

Единственото предимство е, че в конвертирано mobi от epub, след като отворя книгата, с навигационния бутон мога да прескачам между отделните части. В mobi oт fb2 не стана - нито с Калибре-то, нито с fb2mobi. Освен това mobi-тата от epub са по-малки по размер.

Това все пак е резултат от моя опит. Ако други са постигнали други резултати - да споделят.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Stoiank

Re: Amazon Kindle

Мнение от Stoiank »

Аз си ги свалям в ТХТ. После ги изпращам на FREE....... адреса по мейл и даже не е необходим кабела. Единствения недостаттък е стр. не са правилни като в книгата. След това на първата безжична мрежа, книгата ти пристига. Амазон не ти взема пари за услугата, aко ползваш адреса [email protected], но свалянето тогава не е през 3Г. Ако жертваш няколко цента, ги изпращаш като прикачени файлове направо на [email protected] и пристигат на секундата. Става и с pdf файлове.
Y

Re: Amazon Kindle

Мнение от Y »

И аз свалям epub и конвертирам в mobi с Calibre. Много е удобно и лесно, става буквално за секунди.
Etia

Re: Amazon Kindle

Мнение от Etia »

Y написа:И аз свалям epub и конвертирам в mobi с Calibre. Много е удобно и лесно, става буквално за секунди.
И аз процедирам така. Пробвах и с другите формати, но така се получава - най-добре - и визуално погледнато, и от практична гледна точка. Прехвърля между отделните части, ползвам си съдържанието, излиза си с корица, с добре оформено заглавие и страници - без да се налага допълнителна намеса.
Steis
Мнения: 17
Регистрация: 04 август 2011, 10:13

Re: Amazon Kindle

Мнение от Steis »

Към администраторите: ако може да се направи анкета за най-ползвани формати, за да се разбере кой от какво има нужда.
Аз например, бих била много благодарна ако мога да си свалям директно .моби, без да ми се налага да конвертирам през calibre или пък .тхт без да се налага да го дезархивирам първо на компа.

Разбира се това е предложение, с което не сте длъжни да се съобразите. Иначе читанката е чудесна и ще продължа да си я посещавам независимо от форматите. Благодарности към всички, които сте и продължавате да се трудите върху сайта.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Amazon Kindle

Мнение от drackon »

Подкрепям идеята с две ръце - просто, лесно и достъпно за всеки!!!!
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Amazon Kindle

Мнение от moosehead »

Steis написа:Към администраторите: ако може да се направи анкета за най-ползвани формати, за да се разбере кой от какво има нужда.
Аз например, бих била много благодарна ако мога да си свалям директно .моби, без да ми се налага да конвертирам през calibre или пък .тхт без да се налага да го дезархивирам първо на компа.
Въпроса с форматите е дискутиран достатъчно. В сайта се поддържат само свободни формати - fb2, epub, txt. Mobi е затворен формат и затова не се поддържа.
И аз имам Kindle, конвертирам, но не мисля че това изобщо е проблем. Сега само чакам Kindle 4 да излезе и пак съм в джаза. :D
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
cikoni
Мнения: 1
Регистрация: 25 август 2011, 12:27

Re: Amazon Kindle

Мнение от cikoni »

Как се свалят безплатните книги от Амазон, на мен ми изписва това:

Kindle titles for your country are not available at Amazon.co.uk.
Please shop for Kindle titles at .

Благодаря
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Amazon Kindle

Мнение от vlado79 »

Здравейте...
Имам Kindle Paperwhite и ме интересува как да конвертирам и подредя книгите за да ми излизат обложките в Home?
Сега излизат картинки от самия четец , но cover-a не го вижда.
Пробвах и mobi и pdf и да махам папки и да слагам и пак не става.
ИДея ?
Благодаря!
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Amazon Kindle

Мнение от mechok »

vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Amazon Kindle

Мнение от vlado79 »

Мечо това не ми помага особено , но ти благодаря.
Nedkok
Мнения: 1
Регистрация: 13 октомври 2012, 18:16

Re: Amazon Kindle

Мнение от Nedkok »

Calibre : http://calibre-ebook.com/ за качване на книгите н устройството, и
Kindle Collection Manager http://www.kindlecollectionmanager.com/ за бързо и лесно подреждане на книгите през PC-то.
Аз поне това ползвам :)
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Amazon Kindle

Мнение от vlado79 »

Calibre ползвам...правя epub в mobi с обложка и всичко...подреждам ги в папка на Автора и в нея подпапки с конвертираните файлове съответно
Изображение и когато отварям Cover View пак не излизат обложките ами стандартна картинка за всички книги.
Къде бъркам и каква трябва да е точно подредбата?
Благодаря.

Бел.модератор: При следващо изкуствено „повдигнато“ съобщение ще изтрия цялата тема.
pgaidarov
Мнения: 3
Регистрация: 16 януари 2013, 09:40

Re: Amazon Kindle

Мнение от pgaidarov »

Здрасти!
Ще направя подробен туториал с картинки за използване на Calibre с Kindle Paperwhite и ще го кача. Мисля, че тогава ще стане ясно! ;)
pgaidarov
Мнения: 3
Регистрация: 16 януари 2013, 09:40

Re: Amazon Kindle

Мнение от pgaidarov »

Здравейте!
Понеже не зная до каква степен повечето хора са се запознали с Calibre и начина му на използване с Kindle Paperwhite, ще се постарая да бъда максимално изчерпателен. За някои хора това ще бъде нещо, което са правили стотици пъти, но се надявам да помогне на други!
Надявам се всички знаят как да инсталират Calibre, защото няма нищо особено в самата инсталация, освен избора на устройството, което ползвате. Предварително трябва да свържете устройството си с кабел към компютър.

1. Изберете книга и я запишете на локалния си диск. Изберете м/у .epub и .fb2 формат. Сигурно ще има човек, който да обясни кой е по-добрият от двата формата, но аз не съм този човек. Личното ми предпочитание е .epub, защото мога да го запиша директно на Apple устройство:
Изображение

2. От бутона "Добавяне на книги"...хммм... добавяте книга:
Изображение

3. Натиснете с десен бутон върху името на книгата в списъка > Edit metadata > Редактиране на метаданните индивидуално:
Изображение

4. Свалете изображението на обложката на книгата- обикновено chitanka.info разполага с обложките.

5. Изберете директорията, където сте записали изображението и натиснете "ОК":
Изображение

6. Ако сте пропуснали да изберете устройството, с което разполагате по време на инсталацията, можете да го направите от меню "Предпочитания" (Preferences) > "Стартиране на началния съветник" (Setup Wizzard):

Изображение

7. Избирате Amazon > Kindle Paperwhite:

Изображение

Това се прави с цел, когато качвате дадена книга на устройството си, Calibre автоматично я конвертира в .MOBI формат, който е native за Kindle устройствата!

8. С drag&drop влачете книгата върху иконата на устройството- Calibre ще свърши останалото за не повече от 20-30 сек., т.е. да конвертира .epub в .mobi:
Изображение

И ето го резултата:

Изображение

(Следващите стъпки са нужни само ако желаете да изпращате книги до вашето устройство по WiFi чрез e-mail)

*8.1 Нужно е първо да си направите регистрация в Amazon.com (.co.uk, .de, .it,.fr...) и да въведете user name и парола на своя Kindle, като по този начин го прикрепяте към своя акаунт. Автоматично получавате "Kindle e-mail", който обикновено е "username (този който използвате за влизане в Amazon)@kindle.com". Въведете го в първите две полета, а за останалите използвайте съществуващ gmail или hotmail акаунт, а ако нямате си направете:
Изображение

*8.2 Изпращането на книги по e-mail става от меню "Connect/share" > "e-mail to username@kindle.com":

Изображение

Изпращането на книги по e-mail отнема различно време, незнайно защо... Понякога може да стане за минута, понякога и след 30 мин. книгата няма да е пристигнала, независимо колко пъти натиснете Sync. Имайте го предвид!

!!!Искам да обърнете особено внимание, че всички книги изпратени чрез Calibre по e-mail отиват на Аmazon.com в графа "Personal Documents", а не "Books". При мен специално всяка книга, която изпратя на устройството ми по този начин идва в .doc формат, като НЕ запазва метадатата. Смятам, че Amazon са причината за това, но не съм сигурен на 100%!!!
*EDIT: След като написах това, реших да кача няколко книги по e-mail и какво да видиш... цялата метадата е запазена!!! Явно причината е била в предишни версии на Calibre или може би в мен! Така че- използвайте го спокойно!

Надявам се да съм бил максимално ясен. Ако имате допълнителни въпроси, моля пишете!
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Amazon Kindle

Мнение от megavrilov »

Здравейте
Взех си Амазон Киндел от Англия
Но книгите от тук не мога да ги чета с него.
Свалям ги във всички формати на компютъра и оттам ги прехвърлям на Киндела, но, когато поискам да ги чета, ми излизат квадратчета,а не думи.
Ако някой може да ми помогне,може и да ми пише на
[email protected]
Благодаря Ви
Гост

Re: Amazon Kindle

Мнение от Гост »

megavrilov написа:Здравейте
Взех си Амазон Киндел от Англия
Но книгите от тук не мога да ги чета с него.
Свалям ги във всички формати на компютъра и оттам ги прехвърлям на Киндела, но, когато поискам да ги чета, ми излизат квадратчета,а не думи.
Ако някой може да ми помогне,може и да ми пише на
[email protected]
Благодаря Ви
Здравей,за да четеш книгите на това устройство,трябва да ги конвертираш във формат mobi.Товa се прави с различни програми,например Calibre.http://calibre-ebook.com/download_windows
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

Гост написа:Здравей,за да четеш книгите на това устройство,трябва да ги конвертираш във формат mobi.Товa се прави с различни програми,например Calibre.http://calibre-ebook.com/download_windows
Не е ли време да се спре с тая мания по Calibre и Kindle!?

Нито Calibre е панацея за решаване на проблеми с е-книги, нито пък Kindle е връх на сладоледа сред четците. Съвета ти е за рубрика "клуб домашен майстор", и е малко прибързано да даваш заключения без да имаш фактите.

Проблема на човека е решен, просто четеца му не е могъл да работи добре с кирилица.
Умен телефон = глупав човек
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Amazon Kindle

Мнение от DrunkenDonkey »

Може би има причина за манията :)
Киндъла цена/качество е страхотно устройство, само кобо аура хд има по-добър екран, но и по-скъпичко. Останалото е въпрос на вкус, като с кучето, ако не ти пречи да хвърлиш нещата в калибре и от там в киндъла, или конверт на цялата читанка в моби и просто копиране на файлчетата, които ти трябват, то киндъла е ако не най-доброто, то много близо до върха.
Трябва да подчертая, че говоря или за бейсик киндъла, или за пейпъруайт 2, пв1 има гадно оцветяване на екрана (до късмет), което го прави, поне в моите очи - неприятно за четене устройство.
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Re: Amazon Kindle

Мнение от megavrilov »

Здравейте, наистина проблема вече е решен, благодарение на pechkov, за което едно голямо мерси.
Може някой,който има подобен проблем в бъдеще да се пуснат линкове в саайта, за да знае какво да прави.
Мерси и на всички отзовали се за помощ.
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Amazon Kindle

Мнение от hellhand »

Здравейте.На киндъла ми му пада много бързо батерията от известно време.Струва ми се че дори когато не го използвам пак си пада.Не включвам WIFI и не се ровя в интернет.Зареждам го през компютъра.Преди като че ли ми издържаже доста повече а сега чета и по рядко понеже нямам време.Някакви идеи? :?
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Re: Amazon Kindle

Мнение от megavrilov »

може да се е изхабила батерията
Киндела го ползвам само за четене,не се ровя в интернет за него
Предполагам,че така се спестява живота на батерията
angelgrozdanov
Мнения: 1
Регистрация: 27 ноември 2013, 15:50

Re: Amazon Kindle

Мнение от angelgrozdanov »

Проблема на човека е решен, просто четеца му не е могъл да работи добре с кирилица.
Имам Kindle DX (Free 3G) Graphite, v. 2.5.8. Серийният му номер започва със B009. Купен е през 2010 в US.
Бих искал помощ за да го направя да може да чете книги със шрифтове на кирилица.
Предварително благодаря!
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Re: Amazon Kindle

Мнение от megavrilov »

Slavi1974
Мнения: 2
Регистрация: 04 декември 2013, 17:50

Re: Amazon Kindle

Мнение от Slavi1974 »

Здравейте.
Закупих си Kindle 4 WI FI SO. Справих се горе-долу с нещата , само не мога да разбера откъде може да се увеличи или намали сивото. Водят го с 16 нюанса на сиво, четох в нета за този модел, но никъде не намерих откъде и как се променят тези нюанси.
Благодаря предварително.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Amazon Kindle

Мнение от Бам Бам »

Нюансите не се променят, а се изобразяват. Това не е нещо, което се настройва отнякъде. Колкото повече нюанси може да показва дисплеят, толкова по-добре.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости