Rating 0

Amazon Kindle

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.

Re: Amazon Kindle

Мнениеот moosehead » 01 август 2017, 19:34

zl_tsanev написа:Смени четеца - с четец с ОС Android.

Някак не е в реда на нещата, човек да иска помощ за покупка, която вече е факт, да му се казва "Смени си четеца, купи си еди-кое си." Ако струваше 5 лв - ОК, ама за над 200...
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Аватар
moosehead

Местонахождение: София

Мнениеот zl_tsanev » 01 август 2017, 20:41

moosehead написа:
zl_tsanev написа:Смени четеца - с четец с ОС Android.

Някак не е в реда на нещата, ...

Спазвайки правилата на ЧИТАНКА за форума споделям мнение, което би било от полза при следваща покупка на четец. А може да е от полза и за тези, които предвиждат да купят такъв.
ONYX BOOX i86HDMLPlus
Аватар
zl_tsanev

Местонахождение: Шумен

Мнениеот galiasl » 01 август 2017, 23:39

Здравейте! ЕДно голямо Благодаря за работата, която върши pechkov за chitanka и всички четящи наготово.
Сега за линка, който ми даде (теглене в готов mobi формат) - за съжаление при мен няма да се получи, защото така желаното от мен устройство не иска да се свъже. Изписва ми Sorry, the browser cannot access this website. Затова решението за мен отпада. Рестартирах и върнах към заводски настройки... или поне така си мисля от Settings и избор на Reset Devise. И започнах отначало. Пак хванах програмата caliber (този път и с azw3 формат), копирах директно файлове изтеглени от линка на pechkov в директрия Documents на kindle. И отново съм пак в начална позиция...
Това което писа moosehead - в начална страница дава My Library- последните три книги /първата е тази която се чете с % до къде си с книгата) и другите две последно качени (ама не точно). В дясно ми дава да търся в Goodreads. Като избера трите вертикални точки / Моята библиотека - няма нищо (или по точно инструкция за ползване + Речниците). А при избор на четящия лист - празно.
Писах надълго... Обаче няма към кой да се обърна. Около мен никой не е с Kindle.
Моето мнение за програмата calibre, като човек, който тепърва започва да работи с нея - Няма лесна навигация. Много функции, но всичко претрупано в големи едри бутони с множество под линии. Но като няма друго и така става. Свиква се.
galiasl

Мнениеот galiasl » 02 август 2017, 00:13

Не успях да прикача набързо събрани 4 снимки от моя Kindle. Затова пак пиша с риск да съм досадна.
Мисля, че проблема ми е в някаква настройка.
В библиотеката горе ми изписва All/Downloaded. С избиране на Downloaded или All не се задейства и не вади качените в списък.
Или логиката е друга и трябва да визуализира това, което е изтеглено само директно през Kindel. И явно затова не показва нито един качен файл ръчно от мен (без значение дали с calibre или с директно вмъкване). Ако някой има идея къде е тази настройка, моля да пише. Възползвам се от предложението на moosehead и питам пак :oops:
И сега остава да пробвам варианта с мейла и се отказвам. Наиграх се. Очите ме заболяха съвсем. Аз работя цял ден на комп.
Друг четец няма да купувам, колкото и да не съм в голям възторг от моето устройство. Аз исках точно този и ще си го ползвам :lol: Мисля, че трябва да си свикна.
Благодаря ви на всички!
Последната промяна е направена от galiasl на 02 август 2017, 12:52. Мнението е било променяно 2 пъти.
galiasl

Мнениеот galiasl » 02 август 2017, 07:51

Успях! След още едно рестартиране и връщане на заводски настройки, бутона Downloaded работи и всичко е ок. Явно, че аз си глупявам. Твърдо и упорито.
Вече спокойно може да се чете.
galiasl

Мнениеот DrunkenDonkey » 02 август 2017, 12:17

Принципно амазон с дефолтния си фърмуер са отчайващо непригодни за... да го кажем така неизползващите екосистемата на амазон. Страхотно устройство, страхотен хардуер, ама за "белите държави". С кой фирмуер си в момента (нямам го четеца пред погледа но от сетингите пак цъкаш на менюто и там имаше device info и версия примерно 5.8.нещоси). Най-добрия вариант е да се "хакне", така наречения jailbreak. При това с половин час ровичкане по устройството то вече става "нормален" четец - хвърляш му файлове както печков може ги вади с жанрове/автори/поредица/книги в някаква разбита структура, директно на epub или fb2 без calibre, без преконвертирания, директен копи-пейст от експлоръра и вътре си ги виждаш точно така, супер удобно.
DrunkenDonkey

Мнениеот pechkov » 02 август 2017, 17:47

galiasl написа:… Изписва ми Sorry, the browser cannot access this website. …

В такъв случай може да опиташ линка така: http://pechkov.chitanka.info/mobi/

В смисъл - да е "http" а не "https". Само махаш буквичката "s", и да видим дали ще се отвори линка.

Иначе ако си теглила през компютъра някои от тези файлове, или си изтеглила MOBI архив - няма нужда от конверсия и Calibre, може направо да копираш файловете в четеца, и трябва да ги отвори. За тези цели е и програмата chitanka.info.filter. С нея копираш файловете направо от архива в нова директория, и наливаш в четеца.
Когато паднеш с мотора......... се изтупваш от прахта, и се качваш пак!
pechkov

Местонахождение: Монтана

Мнениеот Киндъл » 02 август 2017, 18:16

Имам Киндъл от еена година и никога не съм имал проблем с качването на книги. Включвам устройството в компютъра, отварям Калибре, десен бутон на желаната книга - Send to device и след секънди е готово. Не се интересувам нито от формати, нито от нищо - Калибре сам си конверрира каквото трябва. Ползвал съм и други четци - по-добър от Киндъл не съм виждал.
Киндъл

Мнениеот galiasl » 02 август 2017, 20:57

DrunkenDonkey Благодаря. Версията е 5.8.2.1. Ще прабвам да хакна и ще пиша. Но определено не днес. Тези дни се наиграх и с киндъла и на работа с друга проблемна програма. Сега е време да се насладя на малко четене.
Хей, пробвах вчера без http... :roll: но без s :oops: - не. Сега вече без s естественно се получи. Понякога просто трябва да не мисля сложни решения. :)
Инак вчера дърпах mobi от твоя линк pechkov на компютъра и директно ги сложих в устройството.
Сега сматам да ползвам дадения линк.
10х Благодаря!
galiasl

Мнениеот DrunkenDonkey » 02 август 2017, 23:02

Успех, ако се наканиш това е което трябва да направиш. Да, тежки и много стъпки са: https://www.mobileread.com/forums/showt ... p?t=275877

После има вече няколко лекички за да подкараш останалите неща като kual и koreader и си идеал. Но да, наистина си е ровичкане и го прави само ако не ти върши работа текущата организация (някои хора не им пречи да си качват книга, която ще четат, други искат да си имат в общи линии всичките книги винаги вътре - примерно аз)
DrunkenDonkey

Предишна

Обратно към Потребителски въпроси

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение